Інтернет наближається до розколу: що очікувати

Колишній директор Google та нинішній голова материнської компанії Alphabet Ерік Шмідт прокоментував розкол інтернету

Всесвітня Павутина стала невід’ємною частиною життя кожного, але вона при цьому стала дуже далекою від ідеалів, з якими її створювали. І одним із головних негативних трендів інтернету є його націоналізація – замість глобального середовища для спілкування та роботи країни намагаються утворити свої загони. Поки що ці сегменти залишаються зв’язаними один з одним, але найближчими роками вони можуть відколотися один від одного.

Колишній директор Google та нинішній голова материнської компанії Alphabet Ерік Шмідт прокоментував розкол інтернету: «Я думаю, найбільш імовірним сценарієм є біфуркація в інтернет під керівництвом Китаю та інтернет під керівництвом Америки». За словами Шмідта, Китай демонструє високий рівень економічної активності та вражаючі компанії і сервіси, які з’являються в цій країні. Однак це може призвести до посилення цензури та контролю з боку влади.

Глобальність та універсальність інтернету сьогодні пояснюються використанням єдиних протоколів, розроблених багато років тому. Були спроби змінити ці протоколи, але інтернет досить активно опирався. Йому це вдавалося, оскільки не було однієї достатньо потужної сили для впровадження змін.

Китай за своїми можливостями може виявитися такою силою і може почати впроваджувати власні стандарти створення та передачі доменних імен, точок входу та розподілу трафіку. Він також запустить власні правила та регуляції. Уже сьогодні китайський сегмент інтернету досить сильно ізольований від решти Павутини системами цензури та блокування – переважна більшість популярних у західному світі сайтів недоступні з Китаю, і не допомагають навіть способи обходу, з VPN включно. З останніми китайська влада активно бореться: в деяких регіонах користувачі опиняються за ґратами після використання цієї технології. Експерти припускають, що повністю VPN не заборонили з економічних причин – компанії, особливо міжнародні, повинні мати канал для комунікації із рештою світу. Однак це не просто VPN, а погоджені китайською владою VPN.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я