П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Впоратися з новонародженими допоможуть роботи, щоб батьки поспали

Новоспечені батьки з подивом відкривають для себе той факт, що вони не лише отримали величезну відповідальність та брак часу, а ще й спати не повинні. Немовля зазвичай заспокоюють та відправляють до сну через заколисування. Для його батьків це означає безсонні години з ночі в ніч. Але що, якщо дитяче ліжечко буде заколисувати дитину саме? Робот Snoo хоче показати, як це.

Назва колиски Snoo співзвучна з англійським snooze – подрімати. Цей робот є спробою інженерів відтворити для дитини відчуття, звуки і почуття захищеності, які вона відчувала в утробі матері.

Коли Snoo чує плач немовляти, вона підбирає білий шум і заколисувальні рухи для того, щоб його заспокоїти. Виробники стверджують, що відчуття, схожі на ті, які дитина відчуває в утробі матері, додають їй годину сну, а то й більше. Спальний мішечок Snoo, в який поміщають малюка, укутує його й утримує в безпечній позі на спині – ця поза рекомендована Американською академією педіатрів і Національною системою охорони здоров’я Великобританії.

Автором Snoo є швейцарський інженер Ів Беар, і він особливо пишається тим, що його винахід по-справжньому змінює життя. «Це технологія, яка глибоко гуманна, оскільки служить і батькам, і дітям», – каже він. Беар зазначає, що основною метою було забезпечити технологічне рішення, яке не було б надто зарозумілим або вимагало би від батьків спеціальної підготовки.

Творці Snoo називають свій апарат персональним помічником, готовим заколисувати вашого малюка 24 години на добу, сім днів на тиждень, звільняючи батьків для інших справ. Водночас Snoo не призначена для роботи без спостереження людини.

Хоча ідея завжди мати під рукою безвідмовну механічну няню вельми приваблива, вона піднімає деякі непрості запитання. Наприклад: чи може технологія повноцінно замінити дитині батьківську ласку та зв’язок з батьками, який виникає в перші дні після народження? Можливо, саме тому Snoo сконструйована так, що якщо після трьох хвилин роботи апарата дитина досі плаче і не заспокоюється, машина зупиняється і кличе батьків.

Деякі компанії стали надавати своїм співробітникам Snoo як бонус. У ряді лікарень вивчається ефективність винаходу швейцарця під час клінічних випробувань. В Університеті Кентуккі Snoo застосовували для догляду за більш ніж 150 немовлятами. «Усі батьки полюбили це ліжко. Я бачила, як спокійно немовлята сплять в Snoo», – розповідає Лорі Шук, завідувачка одного з відділень університетської лікарні.

За матеріалами: BBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися