П’ятниця, 14 Червня, 2024

Інтернет охоплює ностальгія

В інтернеті активно набирають популярність ностальгічні тренди. Рунет, наприклад, згадує лихі 90-ті, а в США інтернет-жителі наново переживають сонячні 80-ті. Цьому немало сприяють відповідні ігри, музика і кіно, а також флешмоби, які влаштовують самі користувачі.

Нещодавно у Facebook пройшов флешмоб фотографій з 90-х. Користувачі соцмережі викладали знімки, зроблені в перше пострадянське десятиліття. У Росії ностальгія за 90-ми навіть вийшла в офлайн: ті часи відзначили на фестивалі «Острів 90-х». Ініціатива захопила і українських користувачів, які в своїх профілях також почали викладати фотографії 90-х:

Інші країни також фанатіють за минулим, але тим, що було десятиліттям раніше від 90-х. Там спостерігається зліт популярності культури 80-х, який особливо сильно торкнувся інтернету. Культура й естетика цього часу надихають митців: музикантів, режисерів і навіть розробників відеоігор.

Гучну славу знайшов нещодавній комедійний бойовик від Девіда Сандберга «Kung Fury», що ввібрав у себе всі стереотипи і штампи тієї епохи. Ігрові автомати, комп’ютери, спорткари, роботи, круті хлопці в кросівках і шкірянках і копи – усе під соусом з гротескного перебільшення і незграбного синт-попу.

Ця короткометражка стала досить успішною, і експерти пояснюють це неймовірною насиченістю кінострічки всім тим, за що люди пам’ятають і люблять 80-ті. Атмосферу фільму також додала картинка у стилі відеокасет формату VHS. А спеціально для російськомовного глядача фільм озвучив Леонід Володарський – його голосом розмовляють герої картин на піратських відеокасетах і відеосалонах із 90-х.

Музика минулого

Сучасна поп-музика також частково хилиться до 80-х. Наприклад, пісня Марка Ронсона і Бруно Марса «Uptown Funk» отримала грандіозну популярність, а кліп за короткий час зібрав понад 1 млрд переглядів на YouTube.

Витримана в стилі диско вісімдесятих, композиція отримала хвалебні відгуки критиків, які відзначили, що завдяки Марсу і Ронсону стиль диско не йде в минуле і досі актуальний.

Як пародійний кліп на пісню «Uptown Funk» було випущено відео, де під запальні мотиви композиції танцюють кіногерої майже із сотні різних фільмів. Ролик набрав уже 8 млн переглядів.

Узагалі ж у сучасній музиці синт-поп у дусі 80-х продовжує набирати обертів. Безліч молодих інді-музикантів у пошуках автентичного звучання звертаються до аналогових синтезаторів з минулого й успішно просувають цей стиль і сьогодні.

Ігри дивляться в минуле

Інді-розробники випускають мінімалістичні гри, що відсилають до епохи Dendy і Sega, де головне не графіка, а геймплей і дух восьмибітних шедеврів.

Ігри серії Hotline Miami вміло комбінують естетику восьмибітних піксельних 2D-іграшок і повних криміналу і брутальності вісімдесятих. Отриманий коктейль позитивно оцінили як гравці, так і ігрові видання.

Наука зазирає в минуле

До насичених у всіх сенсах 80-х звертається навіть наука. Знаменита франшиза Роберта Земекіса «Назад у майбутнє», три фільми якої вийшли в період 1985-1990 років, підштовхнула вчених до створення прототипів літаючої дошки-ховерборда і кросівок, що зав’язують шнурки самостійно.

Компанія Lexus у серпні показала відео з ховербордом. Її прототип далекий від ідеалу і являє собою значних розмірів пристрій, що працює на принципі надпровідників. Він вимагає постійного підживлення рідким азотом для забезпечення левітації і спеціального покриття під ним. Але навіть така недосконала розробка наближає до того майбутнього, про яке розповідали у фільмі ще 25 років тому.

За матеріалами: Газета.ру

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися