Вівторок, 28 Травня, 2024

Інтернет речей працюватиме без батарейок

Технології дозволяють сьогодні зробити розумною майже кожну річ, проте з одним уточненням: їх необхідно буде підзаряджати для того, щоб радіомодуль мав енергію для передачі сигналу. Нова технологія, яку створили вчені Університету Вашингтона, пропонує вирішення цієї проблеми та хоче живити електроніку від радіохвиль мереж Wi-Fi. Завдяки цьому різноманітні датчики можна буде розмістити в потрібних місцях і не обслуговувати.

Конструктивно нова технологія виглядає, як бездротові мітки RFID, які також не потребують для своєї роботи окремого джерела живлення. Розроблені вченими датчики виглядають, як наліпка з вбудованою в неї електронікою, яка може збирати енергію з простору від радіохвиль. Об’єми електрики, яку можна добути таким способом, невеликі – лише 10 мікроват. Це приблизно в 100 разів менше, ніж потрібно для роботи стандартного модуля Wi-Fi. Останній потрібний для виходу в інтернет, через який датчики – складові одиниці інтернету речей – відправляють дані на головний сервер.

Оскільки створені вченими сенсори збирають недостатньо енергії для генерації власного сигналу Wi-Fi, вони користуються вже наявним. Для цього вони його віддзеркалюють і при цьому закладають у нього власну інформацію, яку вже сприймає сервер або бездротовий зчитувач інтернету речей.

Однак цього досить для передачі зібраної датчиками інформації на відстань у два метри зі швидкістю 1 кілобіт/сек. Якщо ж зменшити швидкість обміну даними, тоді відстань може зрости до 3,5 метрів.

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися