Вівторок, 23 Квітня, 2024

iPhone і Macbook зможуть працювати тижнями без зарядки – патент Apple

Apple може подовжити автономність своїх смартфонів та ноутбуків технологією водневих елементів. Компанія нещодавно отримала два відповідні патенти з номерами 9917340 і 8980491. У документах вказано, що такий елемент забезпечить кілька тижнів автономної роботи гаджета.

Водневий паливний елемент – це пристрій, в якому за рахунок хімічної реакції речовин (водень та кисень) вдається отримувати електричний струм.

Перевага таких елементів у тому, що процес їхнього заряджання майже миттєвий і полягає у заміні порожнього картриджа з воднем на повний. Також вони забезпечують більшу автономність, ніж літієві акумулятори.

Однак паливні елементи ще не вдалося зробити такими ж компактними як літієві акумулятори. Також водень є газом, який складно тривало зберігати і який для зберігання потребує важких міцних балонів.

Водень вважається перспективним паливом, оскільки при його сполученні з киснем виділяється досить багато енергії. Сьогодні ряд виробників експериментують з водневими автомобілями. Наприклад, водневий автомобіль Toyota Mirai уже кілька років проходить тестування.

Хоча сам водень є екологічним паливом, його видобування виявляється не надто екологічним. Водень не добувають екологічно чистим методом – розкладанням води на водень та кисень при пропусканні крізь неї електричного струму (електроліз). Цей метод вимагає більше енергії, ніж потім можна отримати від зворотнього поєднання водню та кисню.

В промислових масштабах водень видобувають із природного газу, значна частина якого є метаном. Метан, в свою чергу, – головний парниковий газ. Він в 30 разів більше генерує парниковий ефект, ніж призначений на посаду головного чинника парникового ефекту газ CO2.

Водневі паливні комірки також пропонують низьку ефективність – спершу потрібно витратити енергію, отримавши водень, а потім витратити енергію, поєднавши водень з киснем. Ілон Маск називає паливні комірки комірками для дурнів.

Ефективність водневого транспорту на паливних комірках не перевищує 22%. Електротранспорт має ефективність 73%. Це ефективність повного ланцюга – від початкового видобутку енергії до її потрапляння на колеса автомобіля.

Про особливості водневої енергетики читайте в статті «Енергія із водню: технологічна революція чи хайп?».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися