Субота, 13 Липня, 2024

Якщо статті поставили багато «лайків» – її менше читали

Дослідники Університету Огайо з’ясували, що кількість «лайків» означає, що статтю менше часу читали. При цьому користувачі витрачали менше часу на читання щойно вони дізнавалися, що можна залишити свій «лайк» опублікованому матеріалу.

Науковці провели експеримент за участю 235 студентів коледжу. Учасникам запропонували читати чотири версії сайту новин, на якому покривалися різні гостросоціальні теми – аборти, соціальні виплати, контроль за зброєю, позитивна дискримінація. У двох сценаріях добровольці могли «голосувати» за цікаві їм матеріали, в інших двох їм повідомлялося, що голосування закрите.

Учасники витрачали до 1,5 хвилини на читання статті, що співпадала з їхньою точкою зору. На ті статті, що суперечили їхнім поглядам вони витрачали менше хвилини.

Читання статей скоротилося на 12 секунд, якщо за них можна було «голосувати». Також учасники віддали свої голоси 12% статей, які вони взагалі не читали.

«Коли люди показують свій «лайк» або «дизлайк» статті, вони виражають себе, – каже керівник дослідження Деніел Сюде. – Вони фокусуються на власних думках і менше на контенті статті».

Науковець пояснює результати дослідження відомою фразою: «якщо ти говориш, ти не слухаєш». За його словами, люди «розмовляли» зі статтями через свої «лайки» і не «слухали» те, що їм говорили статті.

Схожі результати отримували інші дослідники, які з’ясували, що через можливість ставити «лайки» та «дизлайки» може страждати навіть психічне здоров’я користувачів. Юзери засмучуються, коли їхні пости у соцмережах не набирають бажаного відгуку.

Експерти пропонують просто ігнорувати кнопки голосування за статтю. Краще прочитати матеріал та залишити розгорнутий обдуманий коментар, ніж просто позитивний чи негативний рейтинг.

«Не клацайте на кнопку «лайкнути». Розкажіть, чому вам сподобалася або не сподобалася стаття, – каже Сюде. – Те, як ми висловлюємо себе є важливим і ми можемо впливати на свою думку щодо проблеми».

До речі, для ефективнішої комунікації в текстовому режимі уникайте крапки. Повідомлення з нею сприймаються нещирими. Підозра співрозмовника у брехні пов’язана з відсутністю візуального контакту під час спілкування за допомогою електронних повідомлень.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися