Середа, 22 Травня, 2024

iPhone можуть почати визначати депресію та зниження когнітивних функцій

Apple працює над тим, щоб перетворити свої смартфони на засіб для визначення психічних проблем. Компанія працює з UCLA та Biogen, щоб з’ясувати, чи можуть такі дані, як вирази обличчя чи показники набору тексту, сигналізувати про проблеми з психічним здоров’ям. Таким чином Apple хоче діагностувати депресію та зниження когнітивних функцій.

Використовуючи масив вбудованих в телефон датчиків алгоритми можуть визначати мобільність, фізичну активність, режим сну, поведінку під час набору тексту та багато іншого. На основі цих даних дослідники хочуть виділити цифрові сигнали, які висвітлюють наявність проблем.

Дослідженнями нової технології експерти Apple займаються разом з Каліфорнійським університетом в Лос-Анджелесі (UCLA), який вивчає стрес, тривогу і депресію, і фармацевтичною компанією Biogen Inc, яка вивчає легкі когнітивні порушення.

У Apple та UCLA називають свою частину проєкту кодовим ім’ям “Морський бриз”, а у Biogen як назву проєкту використовують “Пі”.

Biogen почав своє дослідження в понеділок, але багато деталей про дослідження Apple не були повідомлені. Цього літа фармацевтична компанія отримала схвалення Управління з контролю за продуктами і ліками США на новий препарат для лікування легких когнітивних порушень.

Представники Apple, Biogen і UCLA відмовилися від коментарів.

Попередні академічні дослідження показали, що люди з певними психічними розладами використовують свої цифрові пристрої інакше, ніж інші. На думку дослідників, ще належить з’ясувати, чи можна створити надійні алгоритми для виявлення цих станів.

Правильна діагностика психічних розладів і розладів головного мозку зазвичай вимагає ретельного спостереження з боку фахівців, але багато людей не мають доступу до таких фахівців. Дослідники, що працюють з Apple, сподіваються, що їхня робота призведе до створення широко доступної альтернативи.

Велика частина минулої роботи Apple в галузі охорони здоров’я була зосереджена на функціях для своїх розумних годинників. Дослідження психічного здоров’я та когнітивного зниження використовує більш чутливі датчики iPhone. Проєкт все ще знаходяться на ранній стадії та може ніколи не дістатися релізної версії у вигляді появи нових функцій на айфонах.

Незважаючи на те, що проєкт знаходиться на ранній стадії, топ-менеджери Apple в захваті від цієї можливості. Головний операційний директор Джефф Вільямс, який керує відділом охорони здоров’я Apple, з ентузіазмом розповів співробітникам про потенціал компанії в боротьбі зі зростаючими показниками депресії та тривоги, а також іншими розладами головного мозку.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися