Неділя, 23 Червня, 2024

iPhone перетворили на «чарівну паличку» для керування смарт-домом

Проєкт Fluid One використовує чип Apple UWB, щоб зробити айфон універсальним пультом керування для домашнього смарт-приладдя.

Fluid One — це програма, створена шістьома студентами із Університета Дюка. Вони вважають, що більшість сучасних методів керування смарт-пристроями — голосове керування, складні програми з кількома меню, датчики руху — є громіздкими, а часом і розчаровують.

На їхню думку, смарт-дому потрібен інтуїтивно зрозумілий інтерфейс керування та автоматика, яка запускається залежно від того, де користувач знаходиться у своєму домі. По суті, одна програма, яка керує всім.

Fluid One використовує ультраширокосмугову технологію в iPhone і може керувати підключеним освітленням, замками, камерами, термостатами тощо. Управління виконується двома способами: за допомогою інтерфейсу керування «наведіть і клацніть» і автоматизація на основі знаходження користувача.

З Fluid One айфон перетворюється на аналог «чарівної палички». Телефон потрібно направити, наприклад, на смарт-лампочку, і автоматично з’являться правильні елементи керування нею.

В режимі автоматизації прилади в домі поруч з користувачем самі активуватимуться. Наприклад, можна зробити, щоб світло в коридорі автоматично вмикалося, коли поруч йде людина, і автоматично вимикалося, коли нікого немає. Або можна, щоб телевізор вмикався у заздалегідь заданий час.

Якщо це звучить знайомо, то, ймовірно, тому, що розробник iOS Бастіан Анделефскі минулого року розробив прототип програми, який саме для цього. Тоді він сказав, що йому потрібен хтось, хто розробить апаратне забезпечення, щоб воно працювало у вашому домі. І це те, що намагається зробити команда, що стоїть за Fluid, з Анделефксі в якості технічного радника.

Система поєднує апаратне забезпечення — смарт-маяки з UWB і додатковий смарт-концентратор — із додатком на основі доповненої реальності. Це дозволяє створити карту житла та визначати, де знаходиться айфон і на який смарт-пристрій він вказує . При першому налаштуванні системи потрібно буде підійти до кожного смарт-пристрою, яким потрібно керувати з «яблучного» смартфона і розташувати там маяк.

Fluid каже, що це створює контекстно-залежний простір, який використовує iPhone для керування пристроями, автоматично або на вимогу. Коли ви входите в кожен діапазон або виходите з нього, запускаються різні автоматизації залежно від часу доби та інших умов, а на iPhone з’являються різні елементи керування пристроєм залежно від того, до чого ви найближче. Ви також можете використовувати додаток для керування пристроями в інших кімнатах, а не лише в тих, що знаходяться поблизу.

Fluid One збирає кошти на Kickstarter з метою 100 000 доларів США для початку виробництва системи. Перші покупці можуть придбати набір Fluid One Lite за 249 доларів США, який містить чотири смарт-вузли. Додаткові комплекти варіюються від 449 до 749 доларів США (більше грошей дає більше вузлів для більшого будинку). Також в комплекті смарт-центр для автоматизації на основі місцезнаходження.

Коли продукт офіційно запустять — випуск Fluid планується на початку 2024 року — ціна становитиме від 399 до 899 доларів.

Система працює лише з iPhone 11 або новіше. І хоча телефони Samsung і Google використовують UWB, Fluid ще не працює з ними. Шрі Самбхвані, співзасновник Fluid, каже, що команда «очікує на надійний інтерфейс програмного забезпечення», перш ніж підтримувати Android.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися