Понеділок, 11 Грудня, 2023

Локдауни мегаполісів в Китаї загрожують перебоями поставок електроніки

В Китаї тривають повні локдауни індустріальних мегаполісів для контролю поширення COVID-19. Експерти прогнозують, що це може призвести до значних збоїв у глобальному ланцюжку поставок електронних компонентів та побутової електроніки.

Великі міста Китаю згідно з політикою країни «нульовий COVID-19» здійснюють повне блокування жителів. У зонах карантину жителі міст не можуть полишати свої квартири, при позитивному тесті людей примусово забирають до інфекційних таборів.

Багато великих виробників основних електричних компонентів та автомобільних деталей розташовані в регіонах, що потрапили під локдауни. Кілька заводів у регіонах закрилися, оскільки вони не можуть найняти працівників.

На деяких фабриках працівники залишилися і продовжили виробництво. Але оскільки локдаун охоплює тривалий період та сусідні міста, закупівля компонентів для живлення заводських ліній порушилася.

Каранти також викликають проблеми з логістикою. Водії вантажівок, які перевозять продукцію від фабрики до фабрики або від фабрики до порту, змушені проходити щоденні тести на COVID-19. Водії з ризиком зараження повинні переміщуватися на карантин. Затримки з митним оформленням у Шанхаї та прилеглих портах також спричиняють збої, як і транспортні обмеження в Куньшані.

Незважаючи на проблеми з транспортуванням, викликані нестачею водіїв вантажівок, компанії поки що можуть експлуатувати свої заводи завдяик зробленим запасам.

Завод поляризаторів Nitto Denko розташований у Шанхаї виготовляє поляризатори для ігрових приставок, смартфонів і Apple MacBook і iPad. Створені ним компоненти відправляються на лінію по виготовленню екранів. Якщо блокування в Шанхаї триватиме до кінця квітня, перебої в постачанні можуть вплинути на виробництво MacBook і iPad у квітні, повідомляє Omdia.

У Nitto Denko є інші виробничі потужності в Шеньчжені та В’єтнамі, але було б складно негайно забезпечити резервне живлення для підприємства в Шанхаї.

За межами Шанхаю компанія Heungmei Optoelectronics (HMO, раніше Kunshan Chimei), другий постачальник поляризаторів у Китаї, має дві лінії, розташовані в Куньшані. Однак все місто Куньшань закрито з 6 квітня.

Початковий план передбачав закриття міста до 12 квітня, але оскільки ситуація в сусідньому Шанхаї погіршується, блокування, ймовірно, буде продовжено до 19 квітня.

HMO в основному постачає поляризатори для великих телевізійних панелей і надає поляризатори більшості китайських виробників панелей, включаючи CEC-Panda, CHOT, China Star, HKC і SIO, сказав Omdia. Оскільки більшість виробників панелей мають близько двох тижнів запасів на складах, блокування в районі Куньшань не завадило відразу виробництву панелей. Однак, якщо блокування буде довше, запаси у виробників панелей можуть закінчитися.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися