Понеділок, 20 Травня, 2024

iPhone розкажуть, де люди та як вони далеко

В останній бета-версії iOS з’явилася нова функція для допомоги користувачам з вадами зору. Смартфони Apple останнього покоління зможуть розказати такому юзеру, де знаходяться люди навколо та на якій відстані. Нова опція працює з використанням лідара, який з’явився у iPhone 12 Pro та iPhone 12 Pro Max.

Технологія є продовженням програмного пакета Apple ARKit, до якого додали функцію розпізнавання форм людського тіла та можливості віртуальних об’єктів проходити перед та позаду них. Згодом розробники зрозуміли, що, додавши до цієї опції точне вимірювання відстані, яке забезпечує лазерний радар (лідар), можна створити корисну функцію для людей з вадами зору.

Опція визначення людей та відстані до них має допомогти людям з поганим зором легше знаходити потрібний напрямок руху. З нею їм має стати простіше переходити дорогу, орієнтуватися в магазині тощо.

Функція є частиною додатка «Збільшувальне скло». Ця програма використовує лідар та ширококутну камеру смартфонів Pro та Pro Max.

Опція повідомляє, чи є у полі зору камери люди, і називає відстань до найближчої особи. Також програма голосом оновлює цей показник у міру наближення чи віддалення до обраної людини. Звуковий супровід видається в стереорежимі, щоб можна було орієнтуватися в напрямку руху на слух.

Юзер також може налаштувати фіксовані звукові сигнали відстані до людей. Наприклад, у час коронавірусної пандемії рекомендується триматися від людей на відстані близько двох метрів. Смартфон може видавати один звук, якщо особа знаходиться ближче цієї відстані, та інший – якщо далі.

Для людей, які мають поганий зір та слух, смартфон буде видавати підказки вібрацією. Пульсації будуть тим частіше, чим ближче знаходитиметься особа.

Опція визначення людей має бути доступною на iPhone 12 Pro та Pro Max під управлінням iOS 14.2.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися