Неділя, 26 Травня, 2024

Більше жодних уколів

Одна з найбільших незручностей у лікуванні – постійні ін’єкції за допомогою шприца з голкою – скоро залишаться в минулому. Учені з Массачусетського університету пропонують не колоти ліки, а ковтати спеціальну капсулу, яка сама зробить укол, опинившись усередині тіла.

Хоча більшість пацієнтів воліє ковтати пігулки, а не отримувати уколи, ін’єкції є невід’ємною частиною лікування. Багато ліків неможливо зробити у формі таблеток – речовини в них не можуть здолати стінки шлунку, через що необхідно вприскувати їх напряму в кров.

Нова капсула дозволить ковтати її, як пігулку, після чого вона прикріпляється до стінки шлунку та робить ін’єкцію. Такий спосіб виявився навіть ефективнішим за традиційні уколи. Дослідники провели експеримент на тваринах і виявили, що новий метод краще доставляє інсулін, ніж підшкірні ін’єкції, знайомі діабетикам.

Капсула являє собою циліндр довжиною 2 см та діаметром 1 см. Вона вкрита захисною оболонкою, під якою ховаються голки довжиною 5 мм. Після потрапляння капсули у шлунок оболонка розчиняється, а ліки впорскуються у кров.

Зараз науковці працюють над тим, щоб замінити стальні голки на полімер, який розкладається при проходженні вздовж тіла людини.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися