Понеділок, 11 Грудня, 2023

iPhone та Android відправляють дані користувачів кожні 4,5 хвилини

Гаджети Android та iPhone регулярно звітують про дії своїх користувачів. Інформація відправляється в середньому кожні 4,5 хвилини. Це відбувається навіть якщо гаджет знаходиться в режимі очікування, повідомили фахівці ірландського коледжу Трініті.

Автори дослідження кажуть, що з точки зору приватності між телефонами на операційній системі Apple та Google немає великої різниці. Хоча Android збирають помітно більший обсяг даних. З гаджетів Google Pixel відправляється по 1 МБ даних кожні 12 годин, а з iPhone – 52 КБ за цей же термін.

Серед даних, що передають мобільники – інформація про SIM та номер телефону, серійний апаратний номер, IMEI, MAC-адреси.

«Я думаю, більшість людей приймає, що Apple та Google потребує збирати дані з наших телефонів, щоб надавати такі сервіси як iCloud чи Google Drive. Але коли ми просто використовуємо наші телефони для приймання та здійснення дзвінків – значно важче зрозуміти, навіщо Apple та Google потрібно збирати цю інформацію, – пишуть автори дослідження. – Проте ми з’ясували, що Apple та Google збирають багато інформації саме в такій ситуації».

Особливо автори дослідження розчарувалися в результатах гаджетів Apple, адже останнім часом ця компанія активно переконує, що вона є прихильником приватності.

Дослідження також показало, що iPhone передають відомості не лише про себе. Вони також відправляють інформацію про пристрої поруч, наприклад, MAC-адреси інших девайсів, що знаходяться в одній мережі Wi-Fi.

«MAC-адреса ідентифікує пристрій у мережі Wi-Fi і, наприклад, унікально визначає ваш домашній роутер, мережу в офісі чи в кафе. Це означає, що Apple потенційно може відстежувати які люди знаходяться поруч з вами та де саме. Це дуже турбує», – пишуть дослідники.

У Google прокоментували результати цього дослідження. «Це дослідження показує як працюють смартфони, – сказав спікер Google. – Сучасні автомобілі регулярно відсилають виробникам базову інформацію про свої компоненти, статус безпеки, сервісні інтервали. Мобільні телефони працюють схожим чином. Це дослідження висвітлює такі комунікації, які допомагають бути певним, що програмне забезпечення iOS чи Android є актуальним, сервіси працюють як потрібно, і телефон в безпеці та працює ефективно».

У Apple не прокоментували результати дослідження.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися