Історія FIFA завершена сьогодні – франшиза тривала 30 років

Американський виробник ігор Electronic Arts (EA) і світова футбольна організація FIFA витратили місяці на переговори щодо ліцензійної угоди, яка лежить в основі гри з моменту її першого випуску в 1993 році. Але вони підтвердили розрив у травні, коли ФІФА заявила, що шукатиме інших партнерів, а EA заявила, що з наступного року змінить бренд своєї гри на "EA Sports FC".

Одна з найбільших франшиз в історії відеоігор завершується сьогодні з виходом FIFA 23. Це остання частина в серії симуляторів футбольної гри, яка захоплювала мільйони шанувальників протягом останніх трьох десятиліть.

Американський виробник ігор Electronic Arts (EA) і світова футбольна організація FIFA витратили місяці на переговори щодо ліцензійної угоди, яка лежить в основі гри з моменту її першого випуску в 1993 році.

Але вони підтвердили розрив у травні, коли ФІФА заявила, що шукатиме інших партнерів, а EA заявила, що з наступного року змінить бренд своєї гри на “EA Sports FC”.

У фінальну версію FIFA програмісти EA вперше включили жіночі клубні команди – хоча лише з Англії та Франції – через кілька років після того, як представили жінок-гравців.

«Це – і залишається – одна з найпопулярніших франшиз в іграх», – сказав Том Війман з Newzoo, фірми, яка аналізує дані про цю галузь.

Відокремлення є ризикованим як для EA, так і для FIFA, оскільки жодна з них не гарантує успіху своїх нових проєктів.

Але аналітики кажуть, що EA займає сильнішу позицію після 30 років розробки та маркетингу гри.

Минулого року фірма заявила, що за три десятиліття FIFA продала понад 325 мільйонів примірників, що, як повідомляється, принесло понад 20 мільярдів доларів США.

Індустрія відеоігор, вартість якої, за оцінками, становить близько 300 мільярдів доларів США на рік, останнім часом стає дедалі жорстокішою, коли найбільші компанії скуповують багатьох своїх конкурентів.

Минулого року оборот EA склав 5,6 мільярда доларів США, що робить її одним із найбільших виробників ігор, який залишається поза межами чотирьох гігантів – Tencent, Sony, Microsoft і Nintendo.

Завершення угоди з ФІФА відбулося після того, як футбольний орган підвищив свої вимоги щодо ліцензійного збору з 150 мільйонів доларів США на рік до 250 мільйонів доларів США.

EA втратить право використовувати назву ФІФА та такі змагання, як Чемпіонат світу, але вона все одно зможе використовувати імена гравців та інші змагання, такі як Англійська Прем’єр-ліга, що є ключовою перевагою перед суперниками. Однак фірма вже все більше орієнтувалася на клубні змагання, як на екрані, так і поза ним.

За словами Віймана, ФІФА може мати проблеми з залученням потенційних партнерів після того, як повідомляється, що вона потребує 1 мільярд доларів США (4,64 мільярда ринггітів).

Це було б «ризикованою спробою», сказав він, «за будь-яких обставин, але особливо якщо вам доведеться конкурувати з EA, щоб створити найпопулярнішу футбольну гру

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я