Понеділок, 11 Грудня, 2023

Ієрогліфи з дешевими гаджетами

Китайські інтернет-магазини давно вже популярні через те, що на них можна купити різноманітні гаджети за привабливою ціною. Серед таких найбільших інтернет-платформ – Tao Bao і Aliexpress, що належать Alibaba Group, JD.com і Gearbest.com. Але є й дрібні китайські інтернет-ритейлери, багато з яких використовують шахрайську схему продажів. Щоб не купити сміття дорого, необхідно дотримуватися деяких правил, які забезпечать прозорість здійснення угоди.

Перші ознаки

Більшість фальшивих онлайн-магазинів, націлених на обман споживача, мають досить примітивне оформлення сайту, зроблене за певним шаблоном. Як правило, продажами на таких сайтах займаються приватні особи, у яких немає грошей на створення красивого багатофункціонального сайту. Другою особливістю сайтів-шахраїв  є величезна кількість китайських товарів, змішаних з товарами відомих брендів, причому продаються останні за дуже низькими цінами. Щоб не потрапити до рук шахраїв, потрібно обов’язково звертати увагу на ціни і порівнювати їх з тими, які вказані на сайті виробника.

Закони ринку

Міф про те, що китайські товари дешевші за європейські, привертає все більше покупців на азіатський ринок. Вони воліють купувати товари в Китаї, бо думають, що там вони дешевші. Однак, замовляючи товар на ринку Піднебесної, найчастіше покупці стикаються з неякісним або бракованим продуктом.

Співвідношення «ціна-якість» не завжди працює на китайських інтернет-майданчиках, тут діють зовсім інші закони. Ціна може залежати не тільки від витрат на виробництво, логістику, накладні витрати і прибутку підприємця, а й від нахабства самого продавця.

Причому висока ціна не означає, що товар має гарну якість, а занадто низька ціна може говорити про шахрайську схему. У такому випадку покупець замовляє товар на сайті і переводить гроші продавцю, проте натомість нічого не одержує, або йому відправляють, наприклад, смартфон зі згорілою платою замість якісного продукту.

Ще однією проблемою, що стосується онлайн-купівлі товарів у Китаї, є використання назв відомих брендів. Користувач через незнання або неписьменність може зайти на сайт, назва якого схожа з назвою великої компанії. Наприклад, замість Aliexpress.com може використовуватися Aliexpres.com. Будучи впевненим у тому, що покупець знаходиться на сайті, який уже заслужив довіру і користується великою популярністю, він може стати жертвою шахраїв.

При оплаті замовлення в китайському інтернет-магазині також слід бути дуже обережним, щоб уникнути обману й крадіжки особистих даних. Якщо для цього потрібне введення паспортних даних або додаткова інформація щодо кредитної картки, то варто задуматися про надійність продавця.

Найпоширенішою системою оплати при замовленні товару на китайському сайті є платіжна система PayPal. Однак і в неї існують свої нюанси. Система стягує високий відсоток, який складає 3,4%. Також у системі не можна відкрити суперечку стосовно транзакцій з одного особистого акаунту на інший.

Усупереч наявним проблемам, PayPal є найбільш надійним і поширеним методом оплати товарів. Протягом 45 днів з дня оплати товару в системі можна оскаржити транзакцію, якщо товар виявився неякісним або бракованим.

На даний час особливою популярною стає система Escrow, яку використовують на найбільших торговельних інтернет-майданчиках. Вона дозволяє заморозити гроші, переведені покупцем за товар, до того часу, поки він не підтвердить отримання товару.

Найбільш ненадійним методом є банківський переказ, оскільки при такому способі вкрай складно довести шахрайську транзакцію, а при переказі грошей системою Western Union опротестувати платіж взагалі не уявляється можливим.

Обсяги проданих китайськими магазинами товарів зростають із року в рік

У підсумку

Щоб убезпечити себе від шахраїв, досить просто користуватися перевіреними ресурсами, які вже заслужили довіру з боку покупців і мають величезну кількість позитивних відгуків у мережі. Серед таких інтернет-майданчиків можна відзначити Tao Bao, Aliexpress, JD.com, TinyDeal, Gearbest.com, FocalPrice, ChinaBuye і багато інших. На подібних майданчиках регулярно проводяться розпродажі. Наприклад, для китайських інтернет-магазини 11 листопада є «Днем холостяка». На сайтах Aliexpress.com, JD.com і Gearbest.com навіть створили спеціальний розділ, присвячений Всесвітньому дню шопінгу.

За матеріалами: Газета.ру

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися