Камери переходять на новий рубіж мегапікселів

Десятки мегапікселів у смартфонах та фотокамерах стали технологією минулого після того, як Canon презентувала свою нову розробку. Компанія випустила 250-мегапіксельний сенсор APS-H CMOS із роздільною здатністю 19580х12600 пікселів – це світовий рекорд. Камера з такою матрицею дозволить фотографу прочитати написи на крилі літака, що летить у 18 км від нього, стверджують представники компанії.

Для такої великої кількості пікселів на датчику знадобилася і збільшена швидкість зчитування сигналу. У новинці вона досягає 1,25 млрд пікселів на секунду. Але, незважаючи на високу щільність пікселів, датчик має гарні шумові характеристики, стверджує Canon.

Відео записується в надвисокій роздільній здатності – у 30 разів чіткіше, ніж 4K. Але за це доводиться розплачуватися кількістю кадрів на секунду – усього 5 кадрів.

Такий сенсор не потрібен масовому споживачеві – основними сферами застосування новинки стануть спеціалізовані пристрої зі спостереження і попередження злочинів, інструменти для точних вимірювань та інше промислове обладнання.