В Києві відбувся табір енергетичних інновацій TeslaCamp

TeslaCamp — проводиться в форматі infotainment (мікс навчання та розважальної програми)

1-2 вересня у Києві на відкритому повітрі відбувся табір енергетичних інновацій TeslaCamp. Учасники слухали виступи фахівців в галузі енергетики, знайомились з енергетичними розробками в демо-зоні та відпочивали на території табору, який на 100% живився енергією сонця.

TeslaCamp — проводиться в форматі infotainment (мікс навчання та розважальної програми). Учасники мають змогу не лише дізнатися про ключові тренди, які чекають на нас в галузі енергетики в найближчі роки, але і відпочити на природі. Цього року табір відбувався вп’яте, а деякі його учасники прожили 3 дні в наметовому містечку на березі Дніпра.

Сонячна електростанція TeslaCamp

TeslaCamp 2018 в цифрах:

– 206 учасників, 6 тематичних блоків, 20 спікерів, 13 волонтерів;
– 16 спонсорів та партнерів, які зробили цей захід можливим;
– 8 команд-учасників національного фіналу найбільшого в світі конкурсу “зелених” ідей Climate Launchpad і 3 переможці;
– 3 сонячні станції, які живили табір протягом всього заходу. Станціями згенеровано 32,3 кВт*г електроенергії; втрати згенерованої енергії по мережі в середньому склали 2% (приблизно в 10 разів менше, ніж аналогічний показник традиційної мережі).

Андрій Зінченко, керівник та співзасновник TeslaCamp: “Ми задоволені результатами цьогорічного кемпу, адже вже можемо говорити про рекордну кількість учасників за 5 років існування проекту. Також раді спостерігати тенденцію, коли TeslaCamp стає майданчиком для різних точок зору усіх сторін енергетичної сфери: бізнесу, органів влади, громадських організацій тощо”.

Андрій та Роман Зінченки, засновники TeslaCamp

Відкривав TeslaCamp український національний фінал найбільшого в світі конкурсу “зелених” ідей Climate Launchpad. За його результатами восени представляти свої проекти на європейському фіналі в Единбурзі (Шотландія) будуть команди:

– UGrid: рішення для простого розгортання мікромережі на основі класичних мереж, що включає в себе програмну та апаратну складові;
– ТОКА: мережа електрозаправок, які можуть інтегруватися як у старі будівлі, так і в новобудови;
– Stock-Factory: платформа для виробників та рітейлерів, яка допомагає оперативно продавати і передавати товари, строк придатності яких наближається до завершення, замість утилізації.

Лекційна частина була представлена 6 тематичними блоками, які розкривали теми енергетичної геополітики та енергонезалежності, регіонального досвіду з переходу на відновлювані джерела енергії (ВДЕ), майбутнього регулювання енергетики та нового дизайну ринку ВДЕ, а також адаптації енергетичної стратегії, яка має враховувати інтереси всіх гравців ринку.

Віталій Кушніров, Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції: “Ми раді брати участь в подіях формату TeslaCamp. Це дає можливість у невимушеній атмосфері на відкритому повітрі обговорити з провідними фахівцями енергетичної галузі питання розвитку технологій відновлюваної енергетики і, зокрема, питання енергетичного стратегічного розвитку та втілення “Енергостратегії 2035”.

Майстер-клас з побудови мікромережі табору

На демо-зоні TeslaCamp 2018 були представлені прототипи енергетичних розробок: бездротова розетка Meredot, установка з мотором Стірлінга, що видає енергію і тепло, яка живила літній душ на території кемпу, мікромережа табору із сонячних електростанцій, установка для варіння пива, що працює від сонячних батарей.

Юрій Фомічев, мер міста Славутич: “Особисто для мене участь в TeslaCamp — це можливість поспілкуватися з фахівцями в сфері енергетики та поділитися досвідом втілення плану дій сталого енергетичного розвитку міста. Впевнені, що спілкування з фаховою аудиторією буде плідним і наш досвід можна буде масштабувати на інші міста України”.

Організатором табору енергетичних інновацій TeslaCamp з 2013 року є ГО Greencubator. Greencubator – громадська організація, заснована у 2009 році, що будує екосистему для стійкого підприємництва, кліматичних інновацій, розвитку «зеленої» економіки в Україні та Східній Європі.