П’ятниця, 19 Липня, 2024

Камери смартфонів оцінюватимуть сприятливість умов для селфі

Автопортрети на камеру мобільника стали сьогодні не лише популярною розвагою, а й суттєвою небезпекою. Наприклад, селфі виявляються небезпечнішими за акул. Не обійшла стороною ця модна, але смертельно небезпечна тенденція й Україну. І поки українські державні служби поки лише констатують сумну статистику селфі, влада інших країн випускає пам’ятки про правильну поведінку або просто забороняє автопортрети. А скоро придатність оточення для селфі перевірятимуть ще камери самих смартфонів.

Створена розробниками Інституту інформаційних технологій у Делі система штучного інтелекту дозволяє оцінювати фотографії на їхню небезпечність. Вона аналізує висоту, відстань до автострад, залізничних колій, водойм та інші потенційно небезпечні чинники. На даний час система дозволяє з точністю 73% визначити, чи є зроблене селфі безпечним.

В ідеалі вчені хочуть створити систему, яка дозволить камері смартфона в режимі реального часу сповіщати користувача, наскільки небезпечним для фотографії є те або інше місце, і видавати процентну оцінку свого прогнозу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися