Камери в смартфонах стали небезпечно якісними: у Британії арештували за відбитком пальця на фото у Whatsapp

За словами поліцейських, сьогодні приблизно 80% людей мають мобільні телефони і використовують їх для запису різноманітних подій, таких як бійки чи автомобільні аварії. Аналіз подібних матеріалів дозволить отримувати більше доказів

Фотомодулі в сучасних смартфонах стали настільки якісними, що сценарії з серіалів про правоохоронців стають реальністю. Британські копи з Південного Уельсу заарештували наркоторговця на основі його відбитка пальця. Відбиток було залишено на фотографії, яку він відправив по Whatsapp для демонстрації асортименту свого товару.

Наркоторговець став першим, кого уельські копи затримали за таким незвичним доказом. Але правоохоронці вважають, що це – майбутнє криміналістики, і говорять, що на розгляді знаходиться ще 11 подібних справ.

На фотографії було видно лише невелику частину руки – неповний середній палець. Цього було замало для завантаження відбитку пальця в національну базу даних, але дало копам приблизне уявлення про те, з ким вони мають справу.За словами поліцейських, сьогодні приблизно 80% людей мають мобільні телефони і використовують їх для запису різноманітних подій, таких як бійки чи автомобільні аварії. Аналіз подібних матеріалів дозволить отримувати більше доказів

Цікавості додає те, що знімок знайшли випадково – один із офіцерів гортав стрічку минулих повідомлень у Whatsapp. Саме через це у копів був лише маленький фрагмент фотографії – стрічка зберігає тільки верхню частину фото.

За словами поліцейських, сьогодні приблизно 80% людей мають мобільні телефони і використовують їх для запису різноманітних подій, таких як бійки чи автомобільні аварії. Аналіз подібних матеріалів дозволить отримувати більше доказів. «Ми хочемо бути в ситуації, коли пограбування трапилося в 20:30, після чого ми скануємо докази і вже о 20:45 очікуємо біля помешкання грабіжника», – говорить представник поліції Південного Уельсу Дейв Томас.

Прогрес у технологіях камер також доповнюється розвитком алгоритмів розпізнавання. У Китаї працює національна система відеоспостереження, якій достатньо кількох секунд, щоб проаналізувати обличчя кожного жителя цієї країни з мільярдним населенням. Обробити все населення планети вона може за хвилину. Ця система вже несе службу і допомагає владі контролювати переміщення людей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я