Четвер, 30 Травня, 2024

В деяких регіонах Китаю запустили систему спостереження, що аналізує все населення країни за секунду

Шістнадцять областей Китаю запустили нову технологію розпізнавання облич. За попередніми оцінками, для аналізу усього мільярдного населення країни їй знадобиться лише одна секунда. На сканування всіх жителів планети система витратить усього дві секунди.

Системи розпізнавання облич у Китаї переживають бум, допомагаючи як простим громадянам, так і поліції. Згадана система здатна стежити за переміщенням людей, діями друзів та передбачати злочини.

Попри високу швидкість роботи, система також демонструє високу якість: точність розпізнавання, за даними Global Times, складає 99,8%. Як говорять розробники нового рішення, система працює однаково добре, незважаючи на кут спостереження камери або якість освітлення.

Нова система є частиною Skynet – національної програми стеження в Китаї, яку запустили 2005 року. Планувалося, що вона підвищить якість та можливості камер спостереження.

Розбудову нової технології почали два роки тому, і за цей час з її допомогою арештували 2000 людей. Вона також допомагає шукати зниклих. У липні 2017 система змогла відтворити сучасний зовнішній вигляд зниклої дівчинки на основі знімка багаторічної давнини, коли дитині було шість років. Дівчину знайшли, коли вона потрапила в об’єктив однієї з камер, яка була встановлена на ринку.

Нині в Китаї встановлено майже 170 млн камер спостереження. До 2020 року влада планує збільшити цю цифру до 570 млн штук – це майже одна камера на двох жителів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися