Кіберспорт може стати елементом Олімпійських ігор

Тим часом кіберспорт б’є рекорди призових фондів: змагання кіберспортсменів The International 2017 з гри Dota 2 мають можливість розділити між собою $20 мільйонів

Уже у 2024 році на Олімпійських іграх спортсмени будуть сидіти за комп’ютерами. Кіберспорт може стати однією з офіційних дисциплін Олімпіади. Про це в інтерв’ю Associated Press повідомив співпрезидент комітету з проведення Ігор в Парижі Тоні Естангет.

Кіберспорт

За його словами, представники кіберспорту і Міжнародний олімпійський комітет (МОК) зараз готуються до переговорів. «Ми повинні вивчити це питання, – вважає Естангет. – Не можна просто говорити, що це не про нас і не про Олімпіаду». Він пояснив, що не хоче відразу відмовлятися від такої можливості і пропонує спробувати налагодити мости між кіберспортом і МОК.

Програму Олімпійських ігор 2024 року визначатимуть у 2019 році. При цьому фінальне рішення МОК прийме вже після змагань у Токіо у 2020 році.

Тим часом кіберспорт б’є рекорди призових фондів: змагання кіберспортсменів The International 2017 з гри Dota 2 мають можливість розділити між собою $20 мільйонів. Цю рекордну для кіберспорту суму зібрали завдяки користувачам, яку купували так звані «Бойові перепустки». При цьому лише 25% від цих продажів йдуть до призового фонду чемпіонату. Завершальний етап чемпіонату відбудеться із 7 по 12 серпня в Сіетлі.

The International 2017 – уже сьомий щорічний турнір з гри Dota 2 від компанії Valve. Усього в бою зійдуться 18 найсильніших колективів з усього світу. Переможці отримають не тільки грошовий приз, а й кубок у вигляді «Егіди Безсмертя».

Цьогорічний чемпіонат запам’ятається українським фанатам кіберспорту також тим, що одна з найвідоміших українських команд Natus Vincere (Na`Vi) вперше не поїде на нього. Адже вона програла команді Vega Squadron у рамках групової стадії закритої кваліфікації. Група Natus Vincere не потрапила в четвірку лідерів: вона виграла 5 матчів і програла 4. У сумі команді не вистачило балів, щоб вийти в наступний етап турніру. У 2011 році група стала переможцем, отримавши $1 млн.

До речі, учасників кіберзмагань можна називати справжніми спортсменами. Такого висновку дійшли науковці German Sports University, які вивчали кібератлетів. Атлети кіберспорту виконують до 400 рухів на клавіатурі та миші за хвилину. Це в чотири рази більше, ніж для звичайної людини. При цьому рухи асиметричні, і це вимагає одночасної активності різних ділянок мозку. Дослідник каже, що такий рівень напруження не спостерігається в інших видах спорту. Це стосується і тенісистів, яким потрібний високий рівень координації очей. Кількість гормону кортизолу, який виділяється у кіберспортсменів, майже така сама, як у автогонщиків. У поєднанні з високим пульсом це нагадує стан марафонця. Не забуваємо про моторні здібності. Тому кіберспорт такий же вимогливий, якщо не більше, як інші види спорту.