Як на iPhone чи Android зберегти веб-сторінку для подальшого перегляду

Одним із найзручніших способів зберегти веб-сторінку є збереження її у форматі PDF

Цікаві сайти краще записувати безпосередньо собі на диск – веб-ресурс може в будь-який момент перестати працювати, інформацію можуть видалити тощо. На комп’ютері зберегти веб-сторінку на диск досить просто. Ось як записати її на смартфоні iPhone чи Android.

Одним із найзручніших способів зберегти веб-сторінку є збереження її у форматі PDF. Так її буде зручно передати на інший пристрій, переслати поштою чи іншим каналом зв’язку. Однак при цьому пам’ятайте, що загальний дизайн веб-сторінки може дещо «зламатися» порівняно з оригінальним виглядом.

На Android відкрийте сторінку у Chrome та тапніть меню «Більше» у вигляді трьох крапок. Після цього натисніть «Поділитися», нажміть «Друкувати» та виберіть формат PDF. Після завершення ви отримаєте файл, який можна передати в «хмару» чи зберегти в пам’яті самого смартфона.

На iOS немає опції конвертації сторінок у PDF через друк. Але ця ОС пропонує зберегти PDF до книг. Відповідна опція знаходиться в меню «Дії». Щоб зберегти таким чином сторінку, спершу відкрийте її у Safari, після чого клацніть «Дії» та натисніть «Зберегти PDF до iBooks». Після цього файл можна передати зручним чином у потрібне сховище.