Huawei визнала, що купівля P10 або P10 Plus є лотереєю

У Huawei кажуть, що використовують чіпи випадковим чином залежно від поставок від постачальників.

Китайський виробник Huawei зізнався, що скарги покупців його смартфонів P10 та P10 Plus були правдивими. Користувачі жалілися, що купівля цих апаратів схожа на лотерею, бо виробник використовує у девайсах різні комплектуючі. Головна скарга стосувалася чіпів оперативної та флеш-пам’яті, які мали різні характеристики.

Huawei P10

У Huawei не уточнили деталі, але користувачі самостійно встановили, що однакові телефони можуть мати різні комбінації оперативної пам’яті в стандарті LPDDR3 або LPDDR4, а також флеш-пам’яті в стандарті UFS 2.0, UFS 2.1 чи eMMC 5.1.

«Huawei використала стандартну в індустрії практику постачання компонентів від кількох довірених виробників, щоб гарантувати баланс між якістю, споживчими характеристиками та стабільними поставками», – заявили в компанії.

В електронній індустрії дійсно використовують компоненти від різних постачальників. Але відмінності між ними незначні та непомітні для користувачів. Один з найвідоміших прикладів подібного – смартфони Samsung, які мають чіпи Exynos або Qualcomm. Іншим прикладом є iPhone 7 Plus, який комплектується модемами від Intel чи Qualcomm.

У Huawei наполягають, що не надають фальшивої інформації стосовно P10. Маркетинговий відділ компанії не згадує тип пам’яті, яку використовує цей телефон. «Не було жодних обіцянок використовувати флеш-пам’ять певного типу», – кажуть у компанії.

Продуктивність між оперативною пам’яттю форматів LPDDR3 та LPDDR4, а також флеш-пам’яттю форматів UFS 2.0, UFS 2.1 та eMMC 5.1 може суттєво відрізнятися. Найбільшу швидкість роботи надає комбінація чіпів LPDDR4 та UFS 2.1. А ось комбінація LPDDR3 та eMMC 5.1 є найбільш старою та повільною.

У Huawei кажуть, що використовують чіпи випадковим чином залежно від поставок від постачальників. «Немає періодичних партій або ручного вибору чіпів», – стверджують у компанії.

У Huawei також відкидають звинувачення в тому, що старі технології роблять смартфони повільнішими. «Продуктивність одного компонента не може точно відображати продуктивність всієї системи смартфона, і ці бали не можна використовувати в реальних сценаріях», – кажуть у компанії. Під балами маються на увазі рейтинги синтетичних тестових програм, які оцінюють продуктивність гаджетів.