Середа, 6 Грудня, 2023

Huawei визнала, що купівля P10 або P10 Plus є лотереєю

Китайський виробник Huawei зізнався, що скарги покупців його смартфонів P10 та P10 Plus були правдивими. Користувачі жалілися, що купівля цих апаратів схожа на лотерею, бо виробник використовує у девайсах різні комплектуючі. Головна скарга стосувалася чіпів оперативної та флеш-пам’яті, які мали різні характеристики.

Huawei P10

У Huawei не уточнили деталі, але користувачі самостійно встановили, що однакові телефони можуть мати різні комбінації оперативної пам’яті в стандарті LPDDR3 або LPDDR4, а також флеш-пам’яті в стандарті UFS 2.0, UFS 2.1 чи eMMC 5.1.

«Huawei використала стандартну в індустрії практику постачання компонентів від кількох довірених виробників, щоб гарантувати баланс між якістю, споживчими характеристиками та стабільними поставками», – заявили в компанії.

В електронній індустрії дійсно використовують компоненти від різних постачальників. Але відмінності між ними незначні та непомітні для користувачів. Один з найвідоміших прикладів подібного – смартфони Samsung, які мають чіпи Exynos або Qualcomm. Іншим прикладом є iPhone 7 Plus, який комплектується модемами від Intel чи Qualcomm.

У Huawei наполягають, що не надають фальшивої інформації стосовно P10. Маркетинговий відділ компанії не згадує тип пам’яті, яку використовує цей телефон. «Не було жодних обіцянок використовувати флеш-пам’ять певного типу», – кажуть у компанії.

Продуктивність між оперативною пам’яттю форматів LPDDR3 та LPDDR4, а також флеш-пам’яттю форматів UFS 2.0, UFS 2.1 та eMMC 5.1 може суттєво відрізнятися. Найбільшу швидкість роботи надає комбінація чіпів LPDDR4 та UFS 2.1. А ось комбінація LPDDR3 та eMMC 5.1 є найбільш старою та повільною.

У Huawei кажуть, що використовують чіпи випадковим чином залежно від поставок від постачальників. «Немає періодичних партій або ручного вибору чіпів», – стверджують у компанії.

У Huawei також відкидають звинувачення в тому, що старі технології роблять смартфони повільнішими. «Продуктивність одного компонента не може точно відображати продуктивність всієї системи смартфона, і ці бали не можна використовувати в реальних сценаріях», – кажуть у компанії. Під балами маються на увазі рейтинги синтетичних тестових програм, які оцінюють продуктивність гаджетів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися