Понеділок, 27 Травня, 2024

Кількість ІТ-спеціалістів в Україні перевалила за 250 000. Але їх не вистачає

За даними портала DOU, кількість ІТ-спеціалістів в Україні перевалила за 250 тисяч, а компанії опублікували понад 100 тисяч вакансій в 2021-му році. Цього року на DOU опубліковано понад 112 тисяч вакансій. Це майже вдвічі більше, ніж у 2020-му.

У середньому в кожній категорії кількість вакансій збільшилася вдвічі. Але цікаво, що є декілька категорій, де бачимо надзвичайне зростання. Наприклад, у HR втричі більше опубліковано вакансій: з 1767 торік до понад 5 тисяч цього року. Тому не варто дивуватися, що вам можуть траплятися не дуже професійні рекрутери. Найімовірніше, зараз туди входить багато початківців.

У категоріях Flutter і Big Data у чотири рази більше вакансій, якщо порівняти з минулим роком.

Зі зростанням кількості вакансій знижувалася і кількість відгуків. «Перегрітість» ринку індустрія відчуває останні років 10, але, схоже, цього року всі зрозуміли, що таке справжній дефіцит спеціалістів.

У першій половині року топ-50 найбільших ІТ-компаній зріс на 10 тисяч спеціалістів. Більшість компаній демонстрували рекордний найм.

В Україну зайшли з R&D-офісами Lyft і Glovo. І весь рік ми чули про гучні угоди, великі інвестиції та навіть дочекалися виходу GitLab на IPO.

Загалом на DOU понад п’ять тисяч компаній опублікували принаймні одну вакансію у 2021-му. Три компанії розмістили понад дві тисячі вакансій цього року: Intellias, Ciklum, Genesis.

Протягом року до нас долітали поодинокі топіки від Djinni про нову «стелю», спочатку 8К навесні, далі 10К, а потім взагалі 12К у Tech Lead/Solution Architect. Проте хто б що не казав, але поки навіть 5К — це рідкісний звір в українському ІТ.

Згідно з літнім зарплатним опитуванням DOU, понад 5 тисяч доларів отримують трохи більше як 10% спеціалістів.

Роботу шукали через рекомендації, LinkedIn та Djinni

Більшість ІТ-спеціалістів стежать за вакансіями, відгукуються на них або спілкуються з рекрутерами, навіть якщо не планують змінювати роботу. Серед ІТ-спеціалістів, які нині працюють і не шукають нову роботу, половина не проти змінити її, якщо їм запропонують щось цікаве.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися