Четвер, 18 Квітня, 2024

З 2025 року деякі українці можуть залишитися без мобільного зв’язку, якщо приймуть законопроєкти

В Україні знову просувають ідею необхідності видавати SIM-картки з реєстрацією за паспортом. Про підготовку такої ініціативи з літа 2021 року нагадав член парламентського комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко, передає «Обозреватель».

За словами депутата, фракція “Слуга народу” наразі виконує дослідження щодо того, як громадяни сприймуть таке зобов’язання.

«Припустимо, громадянин має банківську картку, прив’язану до конкретного номера телефону. Шахрай робить певні маніпуляції з цією карткою, використовуючи номер мобільного її власника. Потерпілий звертається по допомогу до кіберполіції, а кіберполіція, своєю чергою, зв’язується з мобільним оператором. Але якщо номер не є контрактним, оператор не зможе нічим допомогти правоохоронцям. Адже номер фактично нічийний», — заявив нардеп у коментарі GSMinfo.

Ініціативу подали ще в серпні 2021 року в рамках законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про електронні комунікації» щодо ідентифікації користувачів електронних комунікаційних послуг».

У пояснювальній записці до документу йдеться, що більшість абонентських номерів сьогодні вже «прив`язані» до конкретних осіб через банківські послуги. Тому реєстрація у мобільних операторів є лише формальністю.

Якщо документ приймуть, користувачі зможуть користуватися мобільним зв’язком до 1 січня 2025 року. Після цього терміну їх відключать, якщо вони не прив’яжуть SIM-картку до паспорта.

«Постачальники електронних комунікаційних послуг з 1 січня 2025 року призупиняють надання електронних комунікаційних послуг користувачам електронних комунікаційних послуг, які отримують послуги без укладання договору у письмовій формі або не ідентифіковані постачальником електронних комунікаційних послуг», – йдеться у законопроєкті.

Вперше реєструвати SIM-карти запропонували ще в 2012 році, після чого спробу повторили і втілили 2014 року в “диктаторських законах”, але згодом скасували.

Утім, в 2015 році уряд і Держспецзв’язку знову почали просувати ідею реєстрації SIM-карт. Ще раз Держспецзв’язку спробувала влітку 2017 року. Таку спробу депутати робили ще в 2019 році.

Депутати також готують інший законопроєкт, який може позбавити деяких українців мобільного зв’язку. Якщо його приймуть, тоді з 1 січня 2025 року всі ІМЕІ, які не відповідають міжнародним стандартам або не є унікальними, стають забороненими до використоання. Телефони з такими IMEI перестануть працювати в мобільних мережах.

Законопроєкт дозволяє ввозити з-за кордону смартфони для особистого використання. Для цього їх потрібно буде відповідним чином зареєструвати, довівши факт покупки.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Чудові знавці…..вкраїнських реалій.
    80 річна баба поїде шукати центри обслуговування за 50-100 Км.
    ГОНДОЛи

  2. А ничего, что банки установили двойную проверку при снятии денег?

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися