Середа, 29 Листопада, 2023

Кількість підключень до 5G-мереж досягне 1,4 млрд у 2025 році

До 2025 року кількість підключень до мереж п’ятого покоління (5G) у світі досягне 1,4 млрд, тоді як у рік очікуваного комерційного запуску таких мереж – у 2019-му – їх буде нараховуватися лише 1 млн, очікують аналітики компанії Juniper Research.

5g

Якщо їхній прогноз виправдається, кількість користувачів 5G буде рости приблизно на 232% на рік. Велика частина (близько 55 %) таких підключень до 2025 року буде припадати на Китай, США і Японію. Провідним ринком 5G-зв’язку стане американський, обсяг якого перевищить 30% від світового. Левову частку абонентів складуть користувачі мобільного інтернету і автомобільних сервісів.

Експерти вважають, що операторам важливо нарощувати доходи від послуг, які надаються в бездротових широкосмугових мережах п’ятого покоління. Їм потрібно збільшити невеликий показник середньої виручки в розрахунку на одне підключення (ARPC) до $50, який залишиться незмінним до 2025 року.

«Оператори і виробники повинні тестувати свої мережі в реальних умовах, забезпечуючи швидкості, за якими можна буде конкурувати з послугами волоконно-оптичного зв’язку, – говорить автор дослідження з Juniper Research Сем Баркер (Sam Barker). – Мережі, здатні видавати максимальні значення швидкості й надійності, будуть забезпечувати найбільші ARPC, прискорюючи окупність інвестицій операторів у 5G».

Зв’язок 5G виявляється досить багатим на протиріччя: деякі аналітики вважають його непрактичним. Експерт компанії UBS Річард Дінен каже, що п’яте покоління зв’язку може не принести тих вигод, яких від нього очікують.

Головною причиною того, що 5G виявиться не таким, як очікували, експерт називає невеликий радіус покриття його базових станцій. Він складатиме близько 100 метрів, що є дріб’язком порівняно з 2-кілометровим радіусом базових станцій 3G та 30-кілометровим радіусом базових станцій 2G.

Як доказ Дінан наводить свої розрахунки для покриття найбільш густонаселеної території США, де мешкає 20 млн жителів – 6% населення країни. Загальна площа цього регіону становить 21 500 квадратних кілометрів – це трохи менше за Київську область, площа якої складає 28 121 кв. км.

Для повного покриття такої території, за підрахунками аналітика, потрібно буде 600 000 базових станцій 5G. Це в 500 разів більше, ніж потрібно для покриття території зв’язком 3G чи 4G. Дінан каже, що при такій кількості базових станцій 5G економічний сенс стандарту для операторів стає неочевидним.

За словами фахівця, 5G може перетворитися на такий собі аналог Wi-Fi збільшеного радіуса, оскільки оператори покриватимуть цим стандартом лише невеликі за площею зони, де скупчується багато людей.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися