Розробник популярної утиліти Opera Max для економії трафіку на Android прибрав її з Google Play

Програма Opera Max вийшла у 2014 році, щоб надати користувачам більше контролю за споживанням трафіку на смартфоні та мати можливість його зменшити

Норвезька компанія Opera, яка відома однойменним веб-браузером, також допомагала користувачам Android отримувати більше від своїх інтернет-пакетів. Однак цієї можливості більше не буде – розробник прибрав додаток Opera Max з магазину Google Play.

Opera Max

Про причини свого рішення Opera не повідомляє. У прес-релізі лише написали: «Opera вирішила зупинити Opera Max. Продукт мав суттєво іншу пропозицію, ніж наші браузери, і представляв інший фокус для Opera. Ми, таким чином, фокусуємося на наших браузерах та інших майбутніх сервісах».

Користуватися Opera Max поки що можливо – не буде лише оновлень для цього сервісу, а також можливості його завантажити з магазину додатків. В Opera не називають терміни, коли компанія вирішить також відключити сервери Opera Max. Компанія каже, що користувачі отримають про це окреме повідомлення.

Програма Opera Max вийшла у 2014 році, щоб надати користувачам більше контролю за споживанням трафіку на смартфоні та мати можливість його зменшити. Цей додаток стискає весь вхідний інтернет-трафік (сайти, зображення, відео тощо) за рахунок використання проміжних серверів компанії Opera Software, де дані спочатку зменшуються, а вже потім в «упакованому» вигляді надходять на смартфон або планшет. Економія досягається за рахунок підключення до віртуальної мережі VPN – спеціальний тунель для обміну інформацією між Android-девайсом і сервером.

Найбільшу користь додаток приносить користувачам, у яких помегабайтна тарифікація трафіку інтернету. Вони під час перегляду своїх звичайних сайтів витрачають менше даних. При цьому додаток також стискає трафік і під час WiFi-з’єднання, що може стає в пригоді, коли пристрій використовується як точка доступу в інтернет для інших девайсів.

В Opera Max можна налаштувати економний режим для конкретних програм, відстежувати обсяги споживання трафіку для різних типів з’єднання, заблокувати вихід у Мережу програм. Це корисно, наприклад, для утиліт і сервісів, які виходять в інтернет без дозволу користувача, особливо у фоновому режимі.