Вівторок, 21 Травня, 2024

Кількість вірусів для Apple Mac побила рекорд

Експерти компанії Bit9 + Carbon Black, яка займається створенням антивірусного програмного забезпечення, стверджують, що з початку 2015 року вірусів для операційної системи Apple OS X створили більше, ніж за попередні п’ять років. Якщо раніше рядові користувачі Mac досить недбало ставилися до антивірусного захисту своїх ПК, то сьогодні їм варто замислитися про антивірус, упевнені фахівці.

Із червня по серпень цього року фахівці Bit9 + Carbon Black проаналізували понад 1400 зразків вірусів, серед яких було 948 унікальних розробок. Для порівняння: у 2010-2014 роках було зафіксовано всього 180 унікальних вірусів. При цьому різні версії OS X встановлені на 16,4% всіх комп’ютерів у світі.

Найбільш поширені кілька років тому віруси поміщали рекламу в популярні веб-сторінки і загрози для приватних даних фактично не несли. Сьогодні ж великий ризик перетворення комп’ютера Apple на частину ботнету, з якого здійснюються DDoS-атаки, а також крадіжки особистих даних, зокрема, фінансової інформації, фото і листування. Останнє може стати предметом шантажу.

Експерти відзначають, що значна частина вірусів вражає комп’ютери під управлінням OS X при запуску генераторів ключів для комерційного програмного забезпечення. Заражені файли переважно передаються в піратських інсталяційних пакетах і архівах. Після ураження, кажуть фахівці, Mac може роками входити в ботнет або заражати комп’ютери інших користувачів. Через відсутність антивірусного ПЗ власники таких комп’ютерів не знатимуть про небезпеку для себе та інших.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися