Неділя, 21 Квітня, 2024

Кінець епохи відеомагнітофонів: Японія випустить останній

vhs

У липні 2016 року компанія Funai Electric Company випустить останній відеомагнітофон стандарту VHS. Ця фірма залишалася єдиною у Японії, яка продовжувала виробництво такого обладнання. Як повідомляє фінансова агенція Nikkei, рішення згорнути виробництво прийнято у зв’язку зі зниженням попиту і складністю дістати комплектуючі для виробництва.

Компанія Funai випускала плівкові відеомагнітофони на заводі в Китаї і продавала в усьому світі під маркою Sanyo. Торік у всьому світі було продано 700 000 відеомагнітофонів.

Стандарт відеозапису VHS винайшла компанія JVC. Презентація першого у світі касетного відеомагнітофона JVC HR-3300 відбулася 7 вересня 1976 року в конференц-залі токійського готелю «Окура». Побутовий відеомагнітофон два місяці не дотягнув до свого 40-річного ювілею.

Хоча самі відеомагнітофони знімають з виробництва, але касети VHS на аукціоні сьогодні можна продати дуже дорого. Вартість деяких доходить до $2000. За словами колекціонерів, на дисках DVD, Blu-ray та інших цифрових копіях класичні фільми виглядають «дуже чисто», зовсім не так, як треба. На цифрових копіях видно недоліки – вади в актрис, яких знімають крупним планом, негарний макіяж та інше. На думку деяких колекціонерів, касети VHS у майбутньому стануть чимось на зразок вінілових платівок для аудіофілів, продажі яких останніми роками зростають.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися