До кінця року музика «ВКонтакте» стане платною: яких змін чекати

Вконтакте

У соціальній мережі «ВКонтакте» з’являться нові платні функції для прослуховування аудіозаписів. Сам розділ з музикою керівники соцмережі також повністю переосмислять. Про це заявили представники найбільших музичних компаній – гендиректор Universal Music Group у Росії Дмитро Коннов, гендиректор Warner Music Group у Росії Олександр Блінов і гендиректор Sony Music Entertainment в Росії Аріна Дмитрієва в рамках круглого столу на фестивалі «ВКонтакте».

«Прослухати аудіозапис можна буде безкоштовно, але з’явиться ряд нових платних функцій. Наприклад, додати аудіозапис до себе, – заявив Олександр Блінов. – Якщо ви любите виконавців, ви повинні їх підтримувати. А музиканти повинні заробляти, щоб радувати вас новими піснями. У «ВКонтакте» це можна буде зробити за ціною чашки кави».

Соцмережа планує просувати музику за допомогою плейлистів, а у музикантів повинні з’явитися сторінки з повним описом і дискографією. Так само це зараз реалізовано в Apple Music.

Чому музика важлива

Однією з найпопулярніших функцій «ВКонтакте» є прослуховування та обмін музикою. Люди діляться плейлистами, надсилають один одному пісні. Зараз при відправці повідомлення можна прикріпити тільки 10 аудіозаписів, а це всього лише півгодини прослуховування. «Потрібно збільшити і робити великі повноцінні плейлисти, – прокоментувала Аріна Дмитрієва. – А ось у артистів має бути опис, усі його сингли, розбивки за альбомами».

Коли саме з’являться нові можливості, точно невідомо, але музичні правовласники обіцяють до кінця цього року. «Ми будемо тестувати різні можливості монетизації у співпраці з нашими партнерами-мейджорами», – заявили в прес-службі «ВКонтакте». Там також пояснили, що тестування проводитиметься на окремому додатку, де буде тільки музика. У мобільних додатках змін поки не відбудеться.

Скільки коштуватиме музика

Що ж стосується вартості передплати, то всі три представника мейджорів заявили, що вона буде дорівнювати «ціні чашки кави». Сама передплата, скоріше за все, буде реалізована за аналогом з Apple Music. Останню можна оформити на місяць та отримати доступ до розширених можливостей.

Зараз в Україні передплата на Apple Music становить 4,99 доларів, що вдвічі нижче за американську ціну. Також є «сімейний доступ» – за 7,99 доларів.

Самі ж стримінгові сервіси, за підсумками минулого року, вперше обігнали звичайні продажі музики. Як повідомлялося в дослідженні Асоціації представників звукозаписувальної індустрії Америки (RIAA), дохід від усіх стримінгових сервісів у світі у 2015 році виріс на 29% і склав $2,4 млрд.

Чи повернеться музика на iOS

Музика також повернеться в iOS-додаток «ВКонтакте», але коли саме це станеться, представники соцмережі не уточнюють. Програму VK App компанія Apple видалила зі свого магазину у лютому 2014 року через наявність піратської музики. Щоб повернути мобільний клієнт назад у магазин, соцмережі довелося видалити розділ з аудіозаписами з додатків для iPhone і для iPad.

За матеріалами: «Известия»

 

1 коментар

Comments are closed.