Техніка в Україні «впала»

Згідно з даними GfK, український ринок техніки за 2014 рік скоротився на 2,8% порівняно з минулим роком і склав 47,6 млрд гривень. Найсильніше впав ринок фототехніки – на 39,7%. Зниження спостерігалося також у сегментах офісної техніки та інформаційних технологій – на 20,3% і 16,4% відповідно.

Однак знижується не увесь ринок гаджетів. Малогабаритна побутова техніка продемонструвала помітний річний приріст – на 16,9%, а телекомунікаційне обладнання виросло на 6,8% за 2014 рік. Зростання останнього забезпечили смартфони, які залишаються найбільшим сегментом у грошовому обчисленні. Експерти також відзначають, що у четвертому кварталі минулого року зростала кількість гаджетів з двома сім-картками та девайсів з діагоналлю екрана 4-5 дюймів і більше. Водночас споживачі все частіше віддають перевагу смартфонам з камерами, у яких роздільна здатність матриці більше 8 мегапікселів.

А от інші сегменти телекому скорочуються. Так, продажі мобільних і стаціонарних телефонів скоротилися на третину, а факсів – на половину. За підсумками року зростанням на 6,8% цей сектор був зобов’язаний тільки обсягами реалізації смартфонів.