Вівторок, 16 Квітня, 2024

Гумово-металева сітка з титану захистить при аварії

На міжнародному авіашоу у Фарнборо компанія QinetiQ, котра працює в оборонній галузі, продемонструвала матеріал, який поглинає сильний механічний вплив. Новий матеріал виготовлено з титанової сітки, вплетеної в полімер на основі вуглецевого волокна. Така конструкція дозволяє, наприклад, утричі підвищити міцність крил і носа літака.

malaysia-plane-mis_2846447b
Іншим напрямком використання унікального матеріалу стане автомобільна промисловість. Гумово-металева структура допоможе значно скоротити витрати на ремонт автомобілів після аварій. За словами керівника інженерних досліджень і консалтингу компанії Ендрю Формена, матеріал може бути затребуваний при виробництві спортивних автомобілів, зокрема, болідів «Формули-1».

Полімер поглинає енергію удару, рівномірно розподіляючи її по всій поверхні, після чого відбувається відскік і повернення поверхні, яка зазнала удару, до попереднього стану.

Проведені тести показали, що матеріал може захистити фюзеляж літака і навіть шини від сторонніх предметів, які опинилися на злітній смузі. Він також зможе зберегти повітряне судно при зіткненні з птахами (цього року лише в США їх було зафіксовано більше 10 000) і навіть від ударів блискавок.

Джерело: TechCult.ru

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися