П’ятниця, 21 Червня, 2024

Китай може створити конкурента Intel

У найближчі п’ять років китайський державний IT-конгломерат Tsinghua Unigroup вкладе 300 млрд юанів (близько $47 млрд) у створення виробника процесорів, який стане третім за величиною в глобальному масштабі. У рамках цього проекту ведуться переговори з одним з американських вендорів мікросхем, у якому Tsinghua має намір купити контрольний пакет акцій. Про це розповів голова конгломерату Жао Вейгуо журналістам Reuters.

Документи щодо цієї операції планується закрити до кінця листопада 2015 року, а влада США навряд чи буде перешкоджати їй, упевнений експерт.

Раніше в ЗМІ пройшла інформація про плани Tsinghua з купівлі провідного американського розробника мікросхем пам’яті Micron Technology за $23 млрд. Однак керівництво останнього не підтримало угоду через побоювання заборони з боку влади США.

За останні кілька років Tsinghua витратила на купівлю технологічних фірм та інвестиції в них близько $9,4 млрд. Зокрема, вона купила частку виробника жорстких дисків Western Digital і тайванського чіпмейкера Powertech Technology.

«Якщо не бути одним з трьох напівпровідникових гігантів, то буде дуже важко розвивати свій бізнес на ринку чіпів, – говорить Жао Вейгуо. – Найближчі п’ять років стануть ключовими. Це величезний ринок».

Сьогодні найбільшими виробниками чіпів є Intel, Samsung Electronics і Qualcomm. Виручка першої з цих компаній склала в 2014 році близько $50 млрд, тобто трохи більше, ніж Китай хоче вкласти у створення конкурента Intel.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися