Четвер, 18 Квітня, 2024

Науковці закликають виробників до відповідальності

Випромінювання від екранів смартфонів, планшетів та електронних книг негативно позначається на сні людей, заявляють медики. Вони закликають виробників до відповідальності і просять їх встановити у гаджетах спеціальний нічний режим.

Британський експерт з фізіології дитячого сну Пол Грінграс, який проводив дослідження, каже, що синій і зелений кольори, які випромінюють екрани смартфонів і планшетів, перешкоджають виділенню гормону мелатоніну. Останній регулює добові ритми і сприяє засипанню. Це призводить до того, що організм «думає», ніби піддається випромінюванню сонця, через що сон відсувається приблизно на годину, якщо використовувати техніку у вечірній час.

Експерт запевняє, що виробники роблять екрани технологічних пристроїв усе більшими та яскравішими, не замислюючись про згубний вплив на сон людини. «Сучасні гаджети відмінно підходять для використання вдень, але жахливі для експлуатації вночі», – каже фахівець.

Грінграс не говорить про відмову від використання сучасних смартфонів і планшетів, але вважає, що ігнорувати факт шкоди для сну не можна: «Нам потрібен якийсь захист».

Він закликає виробників продемонструвати трохи відповідальності і впровадити в гаджети спеціальний режим, який частково компенсує постійне зростання контрасту і синього світіння. Цей «постільний» режим повинен автоматично вмикатися в темний час доби, щоб не шкодити здоровому сну користувачів.

У магазинах програм є відповідні програми, тому реалізація схожої фукнції у прошивках гаджетів не потребує особливих зусиль. Деякі виробники потурбувалися про цю проблему: Philips випустила Sapphire  S616 та Sapphire Life V787, а Acer створила Liquid E3.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися