Середа, 6 Грудня, 2023

Китайці будують суперкомп’ютер на квінтильйон обчислень за секунду

Китайські фахівці планують створити до 2018 року суперкомп’ютер. Новинка створюється виключно на основі національних технологій. Як стверджують китайські фахівці, вона запрацює раніше, ніж американські вчені презентують свою версію комп’ютера зі швидкістю понад 1 ексафлопса.

За словами куратора проекту Мена Сянфея, розробка під назвою Tianhe-3 стане найбільш передовою у світі, перевершивши всі наявні аналоги. Продуктивність пристрою складе 1 ексафлопс – це 1 000 000 000 000 000 000 (мільйон трильйонів) операцій з плаваючою комою за секунду. Вона буде в десятки разів перевершувати найшвидший сьогодні суперкомп’ютер Sunway TaihuLight. Останній, за даними рейтингу ТОП-500, у листопаді 2016 року був найшвидшим суперкомп’ютером на планеті і має пікову потужність 0,125435 ексафлопс за секунду.

«Фактично ми стоїмо перед новою сходинкою в продуктивності комп’ютерів. Це дозволить КНР швидше, з більшою точністю і широким охопленням вирішувати складні наукові проблеми», – заявив учений.

Майбутню машину планується використовувати в генній інженерії під час аналізу білків. Її розробники прогнозують, що вона допоможе зробити нові відкриття в галузі медицини.

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися