Кого технології зробили найбагатшим: 10 ІТ-мільярдерів

Вхідний квиток у їхній список коштує $18,2 млрд, але вони можуть внести таку суму. Адже вони – десятка найбагатших ІТ-мільярдерів планети.

  1. Поні Ма

10-pony-ma-1

Капітал: $18,2 млрд

Вік: 44 роки

Країна: Китай

Джерело прибутку: Tencent Holdings

Перші свої гроші Поні Ма заробив на біржі, а потім з друзями заснував компанію Tencent. Її першим продуктом став месенджер QQ, яким можна було користуватися безплатно і який з часом в Китаї став стандартом онлайнових месенджерів. Це дало Tencent можливість суттєво розширитися: вона тепер займається музикою, відеоіграми та іншим.

  1. Майкл Делл

9-michael-dell-1

Капітал: $18,9 млрд

Вік: 51 рік

Країна: США

Джерело прибутку: Dell

У 1984 Майкл Делл був студентом в Університеті Техасу і тоді заснував компанію PC Ltd. Вона займалася збиранням комп’ютерів, і Деллу довелося навіть кинути навчання, щоб приділяти своєму бізнесу потрібний час. Згодом фірма переродилася у відому сьогодні Dell, і коли йому було 23 роки, вона стала публічним акціонерним товариством, зібравши $30 млн. Майже $18 млн з них отримав персонально Делл.

  1. Стів Баллмер

8-steve-ballmer-1

Капітал: $25,9 млрд

Вік: 59 років

Країна: США

Джерело прибутку: Microsoft

Стів Баллмер у 1980 році полишив навчання у Стенфордській бізнес-школі та перейшов до свого друга Білла Гейтса у Microsoft. Там він став першим бізнес-менеджером компанії. На свою зарплатню у $50 тис. на рік Баллмер купував акції Microsoft. Він не прогадав – Баллмер став другою людиною, не враховуючи засновників та їхніх родичів, яка заробила мільярдні статки з акцій співробітника.

  1. Джек Ма

7-jack-ma-1

Капітал: $26,3 млрд

Віік: 51 рік

Країна: Китай

Джерело доходу: Alibaba

Джека Ма ще можна назвати китайським Джеффом Безосом, адже він заснував та керує торговим інтернет-майданчиком Alibaba. У 2014 ця компанія випустила публічні акції та зібрала рекордні на той час $25 млрд

  1. Сергій Брін

6-sergey-brin-1

Капітал: $36,2 млрд

Вік: 42

Країна: США

Джерело прибутку: Google

Сергій Брін та Ларрі Пейдж у 1998 році заснували Google. Тепер це холдинг Alphabet, який фокусується на різних перспективних ідеях на кшталт інтернету у віддалених регіонах.

  1. Ларрі Пейдж

5-larry-page-1

Капітал: $37,8 млрд

Вік: 42 роки

Країна: США

Джерело прибутку: Google

Ларрі Пейдж трохи багатший за свого колегу та співзасновника Google. Пейдж зараз працює виконавчим директором Alphabet, а Брін обіймає посаду президента.

  1. Ларрі Еллісон

4-larry-ellison-1

Капітал: $46,1 млрд

Вік: 71 рік

Країна: США

Джерело прибутку: Oracle

Ларрі Еллісон є співзасновником Oracle Corp. – одного з найбільшого у світі постачальника програмних продуктів. Ви могли не чути про цю фірму, але ви безсумнівно користувалися її продуктами чи рішеннями на їхній основі. Oracle поступається популярністю лише Microsoft.

  1. Марк Цукерберг

3-mark-zuckerberg-1

Капітал: $46,2 млрд

Вік: 31 рік

Країна: США

Джерело прибутку: Facebook

Розробник найпопулярнішої соцмережі світу свого часу не довчився у Гарварді. Зараз йому 31 рік, і в нього нещодавно народилася перша дитина. А ще він обіцяв віддати 99% грошей на добрі справи. Хоча це, швидше за все, була лише гучна реклама, адже гроші повинна отримати організація Chan Zuckerberg Initiative. Це LLC – limited liability company, або товариство з обмеженою відповідальністю. Тобто завдання Chan Zuckerberg Initiative – заробляти своїм акціонерам прибуток.

  1. Джефф Безос

2-jeff-bezos-1

Капітал: $51,2 млрд

Вік: 52

Країна: США

Джерело прибутку: Amazon

Історія одного з найбільших торгових майданчиків почалася в гаражі. Там Джефф Безос почав продавати онлайн книги, а потім розширився на майже будь-які товари. Зараз він окрім Amazon володіє газетою Washington Post та ракетною компанією Blue Origin. А сам Amazon до магазину додав інтернет-компанію Amazon Prime.

  1. Білл Гейтс

1-bill-gates-1

Капітал: $89,4 млрд

Вік: 60 років

Країна: США

Джерело прибутку: Microsoft

Білл Гейтс є не лише найбагатшим у цьому списку, він – найбагатша людина планети. Свої статки він почав заробляти у 30 років і став мільярдером, коли Microsoft випустила публічні акції. Він роками керував компанією і полишив цю справу у 2000 році. Зараз він фокусується переважно на філантропії. Одна з його цілей – знайти енергетичне диво, яке вирішить проблеми викопного пального.

За матеріалами: Wealth-X