Неділя, 14 Квітня, 2024

Комп’ютер зі 128 ядрами переміг суперкомп’ютер із 7,63 млн ядер

Японський суперкомп’ютер Fugaku із 7 630 848 ядрами, який до червня 2021 року був найпотужнішим у світі, виявився повільнішим, ніж комп’ютер  DepGraph із 128 ядрами. Останній зібрали китайські студенти для свого тестового проєкту.  DepGraph виявився майже удвічі швидшим за Fugaku в запущеній студентами задачі.

DepGraph Supernode стартував як навчальний проект в Університеті науки і техніки Huazhong в Ухані.

Відповідно до щорічного рейтингу Graph500, опублікованого Міжнародною конференцією з суперкомп’ютерів, DepGraph був майже вдвічі швидшим за Fugaku у вирішенні проблеми найкоротшого шляху з одного джерела (SSSP) – складної проблеми з графом, яка впливає на продуктивність штучного інтелекту в широкому діапазоні секторів.

Математики часто використовували графи для опису відносин. Найпростіший граф може містити лише дві точки з лінією між ними. Складніші графи застосовувалися в багатьох сферах, таких як фінансові ринки з великою кількістю компаній, які перебувають на біржі, глобальні платформи соціальних мереж або військові ігри.

Штучний інтелект може виявити приховані зв’язки або виявити закономірність еволюції в складному, постійно змінюваному графу.

Але процес навчання зазвичай передбачає велику кількість розрахунків. Навіть деякі, здавалося б, прості завдання, такі як пошук найкоротшого шляху між двома точками, становлять величезний виклик для комп’ютерів.

Команда з Уханя заявила, що виявила проблему вузького місця, яка може серйозно вплинути на роботу комп’ютерів такого типу.

Суперкомп’ютер використовує багато ядер для одночасного виконання багатьох обчислювальних завдань. Але при обробці проблеми, пов’язаної з графом, процес обчислення в ядрі часто залежить від результату іншого. Більшу частину часу ядрам доводилося або чекати, або повторювати обчислення з новими результатами від іншого ядра.

Машина DepGraph вирішила проблему за допомогою нової структури та програмного забезпечення, які могли б довести продуктивність кожного ядра до межі, зменшивши хаос, викликаний залежністю.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися