Четвер, 13 Червня, 2024

Samsung помітили на шахрайстві в телевізорах

Компанія Samsung розробляла свої телевізори так, щоб вони розпізнавали тестові шаблони, які використовуються для оцінки якості зображення. Компанія пообіцяла надати оновлення програмного забезпечення для вирішення цієї ситуації.

Калібратори та органи сертифікації зазвичай використовують вікно 10% для тестування HDR. Тобто вони перевіряють якість зображення на 10%  площі екрана. У цьому вікні виводяться тестові шаблони, наприклад, кілька ступенів від чорного до білого, а також набір кольорів. Це дозволяє фахівцям оцінити якість зображення, що надає телевізор.

Samsung розробив свої телевізори так, що ті розпізнавали початок тестування. Після цього телевізор налаштовував вихідне зображення, щоб вимірювання показали більш якісне зображення, ніж у звичайному режимі.

Вінсент Тео з HDTVTest вперше виявив і задокументував проблему на телевізорі Samsung S95B QD-OLED. З тих пір FlatpanelsHD виявила та задокументувала проблему на телевізорі Samsung QN95B Neo QLED, де вона стає ще гіршою.

При використанні нестандартного вікна, наприклад 9%, алгоритм накрутки можна обійти, щоб телевізор показав свої справжні кольори.

QN95B не тільки змінює свій колір та відстеження яскравості під час вимірювань, щоб вони виглядали дуже точними, але й миттєво збільшує пікову яскравість на 80% – з 1300 до 2300 ніт. Таку яскравість неможливо підтримувати тривалий час без пошкодження панелі.

Нині усі виробники телевізорів люблять змінювати кольори та яскравість, щоб користувач бачив більш насичену контрастну картинку. Однак вибір такого режиму – «Стандартний», «Динамічний» або «Яскравий» – залишається на розсуд користувача.

У FlatpanelsHD попросили Samsung Korea прокоментувати результати, і ось що повідомила компанія: «Samsung залишається відданим невпинним інноваціям, щоб забезпечити найкращу якість зображення для наших споживачів. Щоб забезпечити більш динамічний перегляд для споживачів, Samsung надасть оновлення програмного забезпечення, яке забезпечить постійну яскравість HDR-контенту в більш широкому діапазоні розмірів вікон за межами промислового стандарту».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися