Середа, 28 Лютого, 2024

Комп’ютери – рішення для холодних зим

Опалювальний сезон не за горами, і багато хто почав замислюватися над тим, як зігрітися найближчими місяцями. Хтось сподівається на центральне опалення, хтось повертається до дров та вугілля, хтось сподівається, що газ не відключать, і можна буде грітися ним. Усі ці способи добре відомі – їм уже декілька десятків чи сотень років. Проте у високотехнологічне ХХІ століття квартиру можна також зігріти за допомогою високих технологій, вважає французький інженер Пол Бенуа.

Цифрові обігрівачі

Близько 10 років тому фахівець працював у ІТ-підрозділі одного з французьких банків, який постійно додавав собі обчислювальної потужності, щоб залишатися конкурентним. Масиви серверів ставали дедалі більшими та генерували все більше тепла, яке відводилося спеціальними охолоджувальними системами. На роботу останніх банк витрачав значні суми.

Бенуа почав розмірковувати про те, як можна зменшити затрати, і придумав таке рішення, започаткувавши свою компанію Qarnot Computing. Вона продає обчислювальні потужності, як і звичайні дата-центри. Однак тепло не скидується в атмосферу охолоджувачами, а йде на опалення будинків. Таке рішення інженер називає «цифровим опаленням».

Інженер Пол Бенуа

Основою його системи є масиви серверів, які під навантаженням генерують тепло. Далі через спеціальні трубки охолодження воно розноситься по приміщенням. А щоб споживачі отримували стільки тепла, скільки їм хочеться, систему контролює спеціальне програмне забезпечення, яке регулює обчислювальне навантаження на сервери.

Якщо так виявилося, що комп’ютери Qarnot у якийсь період не мають комерційних завдань для обчислення, тоді компанія надає свої потужності місцевому університету. Останній отримує безоплатні апаратні ресурси, а компанія – навантаження на свої машини, щоб вони постійно генерували тепло.

Бізнес-модель Qarnot розрахована на корпоративних клієнтів, які купують послуги в її дата-центрах. Однак вона також випускає рішення для приватного «цифрового опалення». Чотири веб-сервери генерують достатньо тепла, щоб обігріти кімнату, каже Бенуа. При цьому обчислювальну потужність Qarnot викуповує у приватних користувачів, що повертає їм частину грошей за електрику.

Енергоапетити зростають

З розвитком інтернету, «хмар» та великих даних вимоги до обчислювальної потужності збільшуються щороку в декілька разів. Технологічні компанії на кшталт Google та Amazon намагаються їх задовольнити та будують гігантські дата-центри, які часто споживають стільки ж електрики, як невелике місто. Саме тому подібні споруди часто розміщують поряд з електростанціями, що електроенергія була дешевшою.

Це не радіатор опалення, а замаскований під нього комп’ютерний сервер

За даними консалтингової компанії Digital Power Group, глобальна ІТ-інфраструктура споживає близько 1500 ТВт*год енергії в рік. Це приблизно 10% світової генерації електрики і гігантська величина. Такої ж кількості енергії в 1985 році вистачало для освітлення всієї планети. А всім літакам світу сьогодні потрібно на 50% менше енергії для польотів, ніж витрачається на переміщення байтів.

Бенуа каже, що вже сьогодні дата-центри споживають близько 2% глобальної енергії. За п’ять років, каже він, це число виросте до 4%, а за 10 років воно становитиме 8%. І чим більше компаній будуть переходити на цифрові методи роботи, тим ефективнішими мають бути комп’ютери та використання енергії.

За матеріалами: BBC

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися