Комп’ютери з Windows та процесорами Snapdragon отримають підтримку 64-бітних додатків

Перші гаджети з Windows 10 на основі процесорів від смартфонів обіцяли високу продуктивність та гігантську автономність на рівні 20 годин

Нещодавнє тестування лептопів з процесором від смартфонів та повноцінною Windows 10 показало їхній суттєвий недолік – підтримку лише 32-бітних програм. Однак у Microsoft планують найближчим часом вирішити це питання: компанія хоче додати підтримку 64-бітних програм у ноутбуки з процесорами ARM.

За словами менеджера відділу Windows Ерін Чаппі в інтерв’ю Engadget, компанія анонсує інструменти розробників (SDK) для 64-бітної процесорної архітектури ARM64 цього року на конференції Build. Її Microsoft зазвичай проводить на початку травня в Сіетлі.

Впровадження в ОС програмної підтримки 64-бітних утиліт забезпечить їм підвищену стабільність, ефективність та безпеку. Окрім цього, розшириться список сумісних з такими ПК програм. Скориставшись майбутнім SDK, розробники зможуть адаптувати до 64-бітної роботи на процесорах Snapdragon як додатки з магазину Windows Store, так і класичні програми.

Перші гаджети з Windows 10 на основі процесорів від смартфонів обіцяли високу продуктивність та гігантську автономність на рівні 20 годин. Проте майже всі прогнозовані характеристики виявилися надзвичайно низькими, крім часу роботи від акумулятора. Це показало тестування, яке провели експерти сайту Techspot із пристроєм HP Envy X2 на основі процесора Snapdragon 835. Ноутбук із процесором ARM в режимі емуляції x86 більш ніж удвічі програє за продуктивністю найповільнішому з доступних сьогодні процесорів Intel Celeron N3450.