В інтернеті зросла кількість «невидимих вбивчих атак» під час карантину

Для менших інтернет-суб’єктів та сервісів такі атаки можуть бути руйнівними.

У першому кварталі 2020 року кількість атак DDoS збільшилася на 278% проти цього ж періоду 2019 року. Проти четвертого кварталу 2019 року, який передував глобальному карантину, кількість DDoS-атак зросла на 542%. Також зростає кількість «невидимих вбивчих атак», повідомляє звіт Q1 2020 Threat Report компанії з кібербезпеки Nexusguard.

Значне збільшення кількості атак дослідники пояснюють збільшенням зусиль кіберзловмисників під час пандемії COVID-19. Атаки типу DDoS призводять до недоступності інтернет-сервісів компаній та індивідуальних користувачів. Це призводить до перебоїв зв’язку, втраті заробітку та інших наслідків.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram: https://t.me/techtodayua

Найпопулярніший тип атак передбачає використання протоколу UDP для маскування інших шкідливих активностей. Таким чином у першому кварталі виконувалося 75% атак. Майже 90% атак були одновекторними.

Дослідники попереджають про збільшення кількості «невидимих вбивчих атак». Це атаки в діапазоні трафіку від 1 до 5 Гбіт/с, які часто тривають менше 15 хвилин та відбуваються менше 200 разів на день. Такі «невидимі вбивчі атаки» складають 67,12% усіх атак.

Невидимими подібні атаки називають тому, що вони не дуже масштабні з точки зору великих інтернет-провайдерів, і їх часто пропускають. Проте для менших інтернет-суб’єктів та сервісів такі атаки можуть бути руйнівними.