Неділя, 14 Квітня, 2024

Кондиціонер нового типу охолоджує предмети, а не повітря

Для роботи типового кондиціонера потрібне закрите приміщення, адже він охолоджує повітря в ньому. Це робить його непридатним у відкритих приміщеннях. Подібну проблему вирішує кондиціонер Cold Tube, який охолоджує предмети. Розробники кажуть, що він ефективно працює у кімнатах з відкритими на вулицю вікнами.

Звичайний кондиціонер працює за тим же принципом, що і холодильник на ефекті нагріву та охолодження відповідно при стисненні та випаровуванні речовини. У встановленому в кімнаті блоку робоча речовина проходить через вузол випарювання, що потребує багато енергії. Її речовина забирає з повітря у кімнаті, яке інтенсивно подає вбудований вентилятор. Повітря в кімнаті охолоджується. Перетворена на газ речовина по трубкам надходить до блока конденсування на вулиці, де компресор її стискає до високого тиску і зріджує. При цьому виділяється багато енергії, яку відводить повітря на вулиці. Його інтенсивно подає вбудований у зовнішній блок вентилятор.

Система Cold Tube працює на основі поглинання тепла, яке випромінюють об’єкти. Вона здатна витрачати до половини менше енергії порівняно з традиційними кондиціонерами.

Охолодження панелей Cold Tube відбувається проточною водою. Самі панелі вкриті спеціальною мембраною і не пропускають повітря, що має знизити обсяги утвореного конденсату води. Проте ця мембрана пропускає теплове випромінювання.

Cold Tube пройшла тестове випробування з 55 учасниками в Сінгапурі. Вони описували перебування в оснащеному цією системою приміщенні як відчуття прохолоди та комфорту попри те, що температура повітря була близько 30 градусів Цельсію.

Розробники кажуть, що принцип роботи Cold Tube дозволяє її використовувати на відкритих локаціях, наприклад, концертах, ярмарках, ринках. Вони також розробляють рішення, яке замінить традиційні кондиціонери в квартирах та офісах.

До речі, за зворотним принципом працюють інфрачервоні обігрівачі. Вони обігрівають предмети, а не повітря навколо. Тому вони часто використовуються для обігріву людей на вулиці та великих приміщеннях.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися