Корпоративна шпарина в правилах Apple дозволила піратам відкрити на iPhone світ зламаних додатків

За правилами Apple, загальна публіка повинна завантажувати на свої iPhone та iPad додатки лише з магазину App Store.

Нещодавно Facebook та Google потрапили у скандал, використовуючи корпоративний сертифікат від Apple для глибокого шпигування за користувачами. Журналістам Reuters стало відомо, що цей спосіб також давно використовують програмні пірати. Через цю шпарину в правилах вони дозволяють користувачам iPhone завантажувати додатки не з магазину App Store.

За правилами Apple, загальна публіка повинна завантажувати на свої iPhone та iPad додатки лише з магазину App Store. Однак для корпорацій вона зробила виняток, дозволивши їм отримувати сертифікат та самостійно розповсюджувати програми. Пірати, такі як TutuApp, Panda Helper, AppValley, TweakBox, використовують ці сертифікати з цією ж метою.

Використання піратських додатків надає користувачам iPhone більше свободи: вони можуть слухати потокову музику без реклами, платити менше грошей за внутрішню купівлю та обходити інші обмеження, на яких заробляє Apple і розробники додатків. Однак завантаження таких програм порушує правила Apple та майже всіх студій зі створення програмного забезпечення.

Розповсюдження піратських програм через сертифікати є зручним через те, що не вимагає від користувача якихось знань чи вмінь. Також Apple не має способу відстежувати в реальному часі розповсюдження таких сертифікатів. Компанія також не може відстежити розповсюдження піратських додатків, які поширюються таким чином. Єдине, що може Apple, – повністю заблокувати сертифікат та заблокувати такого розробника.

Apple вже намагається ускладнити піратам розповсюдження додатків через корпоративні сертифікати. Компанія запроваджує найближчими днями двофакторну аутентифікацію, яка використовуватиме для входу в акаунт розробника пароль та код, який відсилається на його телефон.

Розробники також починають боротися з піратами на платформі iOS. Сервіс потокової музики Spotify планує змінити умови використання, за якими почнуть карати користувачів, які розробляють чи поширюють інструменти для блокування реклами.

Творець відомої мобільної гри Angry Birds студія Rovio розповідає, що працює зі своїми партнерами та ігровою спільнотою для досягнення взаємної вигоди. Творець Pokemon Go студія Niantic каже, що вона регулярно банить піратів.

Прибутки піратів на iOS невідомі, хоча їх можна спробувати оцінити. Наприклад, піратський сайт TutuApp пропонує Minecraft безкоштовно, тоді як в Apple App Store за нього доведеться віддати $6,99. Сервіс AppValley дозволяє завантажити версію Spotify без реклами. Також пропонується VIP-варіант піратських сервісів за $13 чи більше на рік. Пірати кажуть, що це відкриває доступ до стабільніших додатків.

Раніше для того, щоб отримати більше свободи на iPhone, користувачам доводилося робити процедуру «джейлбрейк». Вона скасовує гарантію Apple, а також вимагає певних умінь.