Космічна станція зі штучною гравітацією обійдеться в $5 трильйонів

Ентузіасти з Real Engineering з’ясували, скільки грошей коштуватиме перебування в космосі в земних умовах – з гравітацією. З технічної точки зору, на їхню думку, особливих перешкод для цього немає. Головна проблема – фінансова.

 

 

 

Наявність гравітації дозволить вирішити проблему атрофії м’язів, що загрожує всім мандрівникам у космосі, які виходять за межі Землі протягом тривалого часу. Зараз астронавти і космонавти змушені виконувати фізичні вправи кілька разів на день, щоб утримувати організм у тонусі.

Як приклад космічної станції зі штучною гравітацією наводиться зразок з фільму «2001 рік: космічна одіссея» 1968 року. Щоб система була ефективною, вона повинна бути досить великою. Тобто одна з перешкод – доставити її на орбіту.

Якщо діаметр кільця такої станції буде розміром з наявну сьогодні МКС, воно повинно буде обертатися зі швидкістю один оберт на 10 секунд для створення прийнятного рівня гравітації. Крім того, при невеликому радіусі кільця сила тяжіння в ногах буде вище, ніж у голові, що призведе до припливу крові до них. Чим більший діаметр, тим нижчою повинна бути швидкість, тому потрібна дійсно велика космічна станція.

У разі якщо гроші не є перешкодою і на орбіту планується доставити 60-кілометрову станцію вагою в мільйон тонн з фільму «Елізіум», тоді за доставку матеріалів доведеться викласти $1,45 трлн з урахуванням наявних технологій і розцінок. Додавши до цього інші витрати на проектування, будівництво тощо, сума виростає до $5 трлн.

Elysium-wallpapers-8
Космічна станція зі штучною гравітацією з фільму Elysium

На такій станції зі штучною гравітацією змогли б жити 500 тис. людей. За підрахунками експертів Real Engineering, якщо кожен мешканець вкладе по $10 млн, фінансова сторона буде вирішена.

Залишається отримати достатньо алюмінію для такої станції: знадобиться весь випущений на Землі за 10 років метал. Але його можна добути на астероїдах, що знизить витрати.