Крихітний острів став гігантом доменних імен в інтернеті

В українському домені .ua на 2018 рік нараховується 540 684 доменів.

Ви могли нічого не чути про крихітний острів Токелау в Тихому океані, але цей клаптик суші є найбільш «густонаселеним» доменом світу. Він випереджає навіть домен Китаю – однієї з набільших економік світу і країни, в якій живе понад мільярд людей. 

Токелау став популярним завдяки своїй м’якій політиці реєстрації доменів. Вона сприяла тому, що з 2012 по 2016 роки кількість імен потроїлася, склавши 31 млн. Сьогодні кількість доменів .tk значно зменшилася і складає 21,2 млн. Але це все одно більше, ніж кількість доменів Китаю, чий .cn має лише 20,8 млн імен.

Третім найпопулярнішим доменом планети є німецький .de, за яким йде Великобританія з .uk.

Популярність швидко набирає домен Ангільї – самокерованої території, яка належить Великобританії. Її домен .ai за минулий рік зріс на 219%. Експерти пояснюють це тим, що .ai дуже схоже на AI – Artifical intelligence, штучний інтелект. Тому компанії, які займаються розробками в цій сфері, розміщують свої сайти в цьому домені.

Доменом з найбільшим зростанням у світі став кувейтський .kw, популярність якого виросла за минулий рік на 16080%.

В українському домені .ua на 2018 рік нараховується 540 684 доменів.

Розвивається також і одна з найбільш закритих країн світу – Північна Корея. Вона нині має 29 доменів, зокрема, національний .kp. За минулий рік було зареєстровано п’ять нових доменів.kp. Для порівняння, її сусід – Південна Корея – має 962 612 доменів у національному домені .kr.