Четвер, 18 Квітня, 2024

Робот Pepper став історією: його виробництво зупинили

Він виступав у парламенті, працював священником, був школярем, продавцем в магазині та тамадою на весіллі. Це лише короткий перелік ролей, у які перевтілювався один з найвідоміших гуманоїдних роботів – Pepper. Його розробники оголосили про вичерпання складських запасів.

Компанія SoftBank припинила виробництво цього робота вартістю $1 790 ще в минулому році. За чутками, причиною стало те, що компанії не вдалося перетворити його на комерційний успіх. Офіційна версія – через те, що робота в основному не купували, а орендували.

Вперше Pepper представили в 2014 році як дружнього робота, який міг спілкуватися з людьми, доглядати пацієнтів та стареньких, допомагати лікарям тощо. Його створила французька фірма Aldebaran Robotics, яка належить Softbank. Заявлялося, що Pepper здатний розпізнавати емоції, жести та тони людського спілкування.

За даними Reuters, вдалося виготовити лише 27 000 цих роботів. Хоча у у SoftBank кажуть, що зупинка виробництва Pepper є тимчасовою. Компанія розповіла агентству AFP про готовність запустити його випуск відповідно до попиту.

Експерт з робототехніки Ноель Шаркі хоче, щоб нинішня ситуація була кінцем для Pepper. «Pepper приніс багато шкоди справжнім дослідженням робототехніки, часто надаючи фальшиве враження яскравої когнітивної істоти, яка здатна підтримувати розмову, – каже він. – Це було переважно дистанційне керування і спілкування через динаміки. Обман публіки таким чином є небезпечним і дає хибне враження про можливості штучного інтелекту в реальному світі».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися