Куди добереться 3G

Голова Vodafone Україна Ольга Устинова розповіла виданню «Новое Время» про те, куди добереться 3G. Уже сьогодні 3G-мережа компанії найбільша в Україні – вона покриває 19 обласних центрів. Але це територія, на якій мешкає лише 35% населення країни.

Устинова каже, що оператор має будувати мережу з килимовим покриттям. Це минулого року ще можна було говорити про те, що зв’язок UMTS став доступний у якомусь населеному пункті. Зараз оператору треба зробити так, щоб зв’язок був абсолютно в усьому місті, а не в окремих його частинах.

Куди йтиме 3G

Відповідно до ліцензії, Vodafone Україна має побудувати мережу в містах із населенням понад 10 тис. жителів. За словами Устинової, до кінця цього року оператор покриє територію, де мешкає понад 50% жителів країни. Для цього зв’язок UMTS запустять у районних центрах та вздовж головних транспортних магістралей. Також він буде доступний у південних регіонах та Карпатах.

Будівництво мережі на сході держави оператор поки що розглядає. Рішення щодо цього, за словами Устинової, приймуть найближчим часом. Тоді мережа Vodafone може з’явитися на відстані близько 50 км до лінії фронту. Оператор також вивчає можливість будівництва мережі в Краматорську і Слов’янську.

Наскільки Україна готова до 3G

Раніше основною послугою була передача голосу, а пересилання даних – додатковою. Зараз все перевертається з ніг на голову. Тепер основні послуги – це пересилання даних, а додаткові – голос.

Український ринок давно розігрітий під 3G, на це чекали. Зараз, коли Vodafone Україна запускає послугу в якомусь місті, інтернет-трафік збільшується в 5-7 разів. Це говорить про те, що люди мають потребу в цій послузі. Устинова каже, що темпи зростання доходів від пересилання даних виростуть навіть не на 50%, а набагато більше.