Субота, 24 Лютого, 2024

Кулі не зашкодять солдатам ходити

Лише декілька тижнів тому екзоскелет ReWalk ExoSkeleton допоміг відкрити чемпіонат світу з футболу, а сьогодні він уже «ставить на ноги» солдатів. Одним з перших, хто зміг повторно ходити після важкого поранення з подальшим паралічем, став капітан Дерек Херрера. Його ReWalk ExoSkeleton ціною $69,5 тис. дозволяє пересуватися на швидкості до 2 км/год.

Дерек Херрера на черговому занятті з опанування ReWalk

До паралічу Херрера був досить активною людиною: він брав участь у спецопераціях, змагався в марафонах на 10 кілометрів та триатлоні, а також отримав диплом у бізнес-школі MBA. Однак у 2012 році під час чергового відрядження до Афганістану снайпер ранив його в груди та пошкодив йому хребет. Це призвело до паралічу ніг, однак завдяки сучасним технологіям він знову почав ходити.

«Це чудово – мати можливість дивитися іншим в очі на одному рівні, – каже Херрера після того, як знову став на ноги. – Про це навіть не замислюєшся, доки не опинишся на візку».

Екзоскелет проти параліча

Спочатку ReWalk – носимий роботизований екзоскелет – був лише експериментальною річчю. Проте в липні цього року відповідальна у США за медичну апаратуру організація FDA дозволила його використання в інших місцях, а не лише в медичних закладах. Це означає, що люди з травмами хребта зможуть не лише знову ходити, але й зміцнювати інші аспекти свого здоров’я.

«Коли ти паралізований, першою проблемою є травма. Однак з’являються також інші ускладнення від сидіння цілий день у візку – порушення нормального кровотоку, зменшення маси м’язів та щільності кісток, каже Херрера. – Тіло не призначене для сидіння. Воно розраховане ходити та рухатись».

Екзоскелет ReWalk винайшла ізраїльська компанія Argo Medical Technologies Inc. (тепер називається ReWalk Robotics). Він складається зі скоб для ніг, які приводяться в рух електромоторами, рюкзака з головним комп’ютером та літій-іонними акумуляторами, контролера на зап’ясті та милиць для балансу.

Пацієнт може надягнути цей екзоскелет та з його допомогою стояти, сидіти та ходити. Для останнього потрібно нахилитися вперед, акселерометр зчитує цей рух та автоматично переставляє ноги для кроку. Пацієнт підтримує себе в процесі милицями і так може ходити зі швидкістю до 2 км/год. При цьому здорова людина може крокувати 5 км/год.

«Носій рухає систему, а не система рухає ним. Процес контролюють користувачі – коли вони хочуть сидіти, вони сидять, коли вони хочуть встати та піти, вони так і роблять», – каже винахідник цього екзоскелету доктор Аміт Гоффер. Він створив її після того, як потрапив в ДТП у 1997 році.

Медперсонал використовує ReWalk уже давно – перші експерименти почалися ще в 2011 році. Сучасний прорив пов’язаний з тим, що чиновники в галузі охорони здоров’я дозволили його використовувати і в інших місцях, а не лише в госпіталях.

Нове життя паралізованим

Представники ReWalk стверджують, що використання їхнього екзоскелету ціною $69,5 тис. – що значно дорожче будь-якого інвалідного візка – дозволить заощаджувати, оскільки пацієнтам потрібно проводити менше часу в госпіталях.

«Цей революційний продукт буде змінювати життя пацієнтів з травмами спинного мозку. Уперше паралізовані люди зможуть забрати додому цей екзоскелет і використовувати його на щоденній основі з тим же успіхом, що й добровольці клінічних випробувань», – відзначає генеральний директор компанії ReWalk Ларрі Ясинський.

Однак просто прийти та купити собі екзоскелет не вдасться. Бажаючі повинні будуть спершу пройти спеціальні курси та отримати сертифікат. Для Херрери період навчання склав, наприклад, два дні.

«Я досить швидко рухаюсь у своєму візку. Значно швидше, ніж з протезами, – каже колишній військовий. – Проте я радше буду ходити, ніж їздити в інвалідному кріслі».

За матеріалами: ArmyTimes

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися