Квантовий інтернет доставлятимуть в контейнерах

Квантовий інтернет обіцяє надзвичайно велику захищеність даних, адже на їхній сторожі стоїть сама фізика. Проте його поширенню заважає те, що сьогодні немає технологій, які б дозволили передавати по ньому інформацію на великі відстані. Однак вчені знайшли тимчасове рішення цієї проблеми: вони пропонують пересилати дані контейнерами.

Квантовий інтернет надає більший захист завдяки тому, що будь-яка спроба перехопити квантовий ключ порушить стан фотонів, і про це дізнаються відправник з адресатом. Завдяки цьому вони не будуть використовувати викрадений пароль та заблокують зловмисникові доступ до інформації. Однак чим більше відстань між відправником та адресатом, тим нижча пропускна спроможність квантової мережі. Інфраструктура довжиною близько 100 км справляється з пересиланням голосу в реальному часі, а при її збільшенні до тисяч кілометрів відправляти нові ключі вдається не більше трьох разів на секунду.

Одним із способів вирішити проблему низької пропускної спроможності є встановлення пристрою під назвою квантовий репітер. Його необхідно ставити кожні 100 кілометрів через фізичні обмеження квантової фізики. Однак проблема в тому, що такого гаджета ще не існує в природі, і замість нього використовують довірений вузол з квантовим шифруванням, що значно ускладнює та здорожує всю систему. Окрім цього, в океані репітери розташувати неможливо.

Тому науковці токійського Університету Очаноміцу запропонували незвичайний вихід: завантажити комп’ютер з квантовими бітами в морський контейнер та відправляти його на кораблі. Таким способом дані можна пересилати швидше, ніж по прокладеному на морському дні кабелю.

Приблизно на такому кораблі будуть перевозити квантовий інтернет на великі відстані

За їхніми підрахунками, сучасні технології дозволяють розмістити в контейнері комп’ютер, який зберігатиме до 125 байтів квантових даних. Більшість простору займуть механізми для підтримання сталої температури та вологості – будь-яка зміна призведе до пошкодження даних. Для порівняння, звичайні кремнієві технології в такому ж обсязі розмістять 200 терабайтів, а на одному диску Blu-ray знаходиться 0,05 терабайтів.

Великі контейнеровози здатні перевозити до 10 тисяч контейнерів. Тобто такий незвичайний інтернет пропонуватиме користувачам швидкість від 10 байтів на секунду до 1 терабайта на секунду – залежно від завантаженості судна та використовуваних технологій.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Это вы случайно не статью к первому апреля заранее выложили?

Comments are closed.