Неділя, 19 Травня, 2024

Samsung заблокував «сірі» телефони в Мексиці

Кілька виробників смартфонів, включно з гігантом Samsung, пішли на рішучий крок боротьби з неофіційно ввезеними телефонами. Поки Samsung блокував апарати, інші вендори обмежувалися надсиланням попереджень, які мали налякати користувачів у Мексиці.

 

Багато людей купують телефони на «сірому» ринку через економічні обмеження. Ці пристрої не крадені, а призначені для інших регіонів і ввезені в країну неофіційно без сплати відповідних мит та податків. Це робить такі «сірі» телефони економічно цікавішими за «білі» телефони, придбані в офіційних магазинах.

Деякі користувачі «сірих» телефонів у Мексиці почали отримувати на свої пристрої повідомлення. У цих повідомленнях їх попереджали, що їхні пристрої будуть вимкнені через невідповідність мексиканським нормам, і їх закликали купувати схвалені пристрої.

Але дії Samsung були особливо кричущими. Компанія почала блокувати сірі апарати у Мексіці 11 жовтня, застосовуючи блокування заднім числом до моделей, активованих після 21 вересня 2023 року. Постраждалим користувачам Samsung запропонувала купон на 30% знижки, який можна використати в офіційному магазині.

Вони не тільки надсилали повідомлення про невідповідність мексиканським нормам, але й віддалено блокували нормальну роботу телефонів. Samsung дозволив увімкнути пристрої, але заборонив користувачам доступ до їхніх даних і додатків.

Щоб виправдати свої дії, Samsung назвав причиною відключення цих пристроїв напругу акумулятора та безпеку зарядки. Південнокорейський гігант стверджував, що ці пристрої схвалені для правильної зарядки та безпечного використання в Мексиці. Але насправді Samsung використовує однакову напругу батареї в усіх регіонах. Компанія навіть не включає зарядні пристрої в коробку – це ще більше підриває аргумент про особливі вимоги до заряджання.

Уряд Мексики швидко відреагував на ці неетичні дії, ставши на сторону прав споживачів. 19 жовтня Федеральне агентство із захисту прав споживачів (PROFECO) і Федеральний інститут телекомунікацій (IFT) призупинили діяльність виробників, які відключили свої мобільні пристрої, оскільки вони порушили права споживачів, заблокувавши сірі телефони.

Motorola та Samsung були змушені негайно припинити свої дії та опублікували заяви, погоджуючись співпрацювати з урядом Мексики.

У той час як деякі компанії, такі як Xiaomi, вибрали більш зручний підхід, надсилаючи повідомлення, але не блокуючи пристрої.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися