Субота, 2 Березня, 2024

Google створює пошуковик із цензурою для Китаю

Google, схоже, знайшов спосіб повернутися у Китай. Журналістам The Intercept вдалося отримати документи, за якими пошуковий гігант розробляє спеціальну версію свого пошуковика для цієї країни. Проект носить назву Dragonfly, і головною його особливістю буде цензура – він не виводитиме сайти із чорного списку та блокуватиме пошук про права людей, демократію, релігію та протести.

За попередньою інформацією, проект Dragonfly розробляють з весни 2017 року. Фінальну версію готуються запустити через 6-9 місяців. Першим має з’явитися мобільний додаток для Android, який автоматично визначатиме сайти, що заблоковані «Великим китайським файрволом». Пошуковик також піддаватиме цензурі інформацію про свободу мовлення, політичну ситуацію та політичну опозицію. Додатково він надаватиме історичну довідку до особливих подій історії, наприклад, подій на площі Тяньанмен у 1989 році, а також довідку щодо книг, які негативно висвітлюють авторитарну владу.

Заблоковані веб-сайти із цензурованого списку пошуковик просто не показуватиме у результатах. При введенні запитів із цензурованими пошуковими словами пошуковик не надаватиме результат.

Розробка Dragonfly означає повний розворот у політиці Google щодо цензури в Китаї. Політик Кріс Сміт на слуханнях у конгресі США сказав: «Google серйозно скомпрометувала свій девіз «не будь злим». Дійсно, вона стала подільником зла».

Правозахисник Патрік Пун із організації Amnesty International каже, що розробка Dragonfly дає небезпечний сигнал іншим компаніям, які продовжують боротися з цензурою в Китаї. «Це має серйозні наслідки не лише для Китаю, а й для всіх нас, для свободи інформації та свободи в інтернеті, – говорить він. – Це встановлює жахливий прецедент для інших компаній, які намагаються не піддаватися китайській цензурі. Найбільший пошуковик планети підкорився цензурі у Китаї. Це перемога китайської влади і сигнал, що боротися з цензурою марно».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися